Czy TO może być Zapalenie Opon Mózgowych?

napisał/a: ZmeczonyZyciem 2010-09-23 12:43
Witam ... Otóż mam pytanie W pon i wtorek źle się czułem i nie byłem w Szkole ale we Wtorek byłem na siłowni Środę też .... Trochę dałem sobię w Kość ... I dzisiaj obudziłem się zeee Strasznym Bólem Głowy ... z rana zjadłem tabletke naczczo i popiłem Coca Colą .... potem zrobiło mi się nie dobrze ale nie wymiotowałem sam tylko palce sobie wsadziłem to buzi i w tedy zwymiotowałem ... Pojechałem do lekarza ... Powiedziałem mu że boli mnie głowa i że wymiotowałem ale nie powiedziałem mu że sobie pomogłem bo zapomniałem ... Powiedział że to nie dobrze i że Możliwe że mam Zapalenie Opon Mózgowych i że jak jeszcze raz zwymiotuję to mam jechać do szpitala ... Badał mnie ale powiedział że nie mam objawow zapalenia opon mozgowych ... ale strasznie się boje czy to faktycznie może być to? I Jaka jest śmiertelność na Zapalenie Opon Mózgowych jestem przerażony !! ?? Proszę o odpowiedź ...
napisał/a: Christine1 2010-09-23 18:38
Branie leków przeciwbólowych na czczo i popijanie ich Colą może wywołać mdłości i bóle brzucha, a nawet przy częstym powtarzaniu takiego postępowania, może doprowadzić do wrzodów. Prawie wszystkie leki popija się wodą. Nie wolno popijać leków kawą, herbatą, mlekiem, ani napojami typu cola, soki owocowe. Tylko niektóre leki (ale nie przeciwbólowe!) trzeba popić sokiem owocowym lub mlekiem.
Ponadto, napisałeś tylko "źle się czułem" - to nikomu nic nie mówi, więc trudno cokolwiek więcej powiedzieć. Jednak nie wygląda na to, żebyś miał zapalenie opon mózgowych, bo nie wymiotowałeś samoistnie, tylko sobie pomogłeś. Ponadto, nie masz innych objawów (jak stwierdził lekarz), więc nie panikuj, tylko zrób sobie podstawowe badania krwi i moczu.
Napisz też, jakie były objawy złego samopoczucia - może to jakaś infekcja wirusowa lub bakteryjna i zwyczajnie, źle się czułeś...
napisał/a: ZmeczonyZyciem 2010-09-23 19:43
bolała mnie głowa ale lekko i miałem katar .... A może wymiotowałem dla tego że w śode zjadłem gotowaną kiełbasę .... a wczesniej zapiekanke we wtorek juz sie dobrze czułem .... byłem na siłowni dałem sobie bardzo mocno w kość i w śode też a dzisiaj to strasznie .... Ale zauważyłem że jak leże na lewej stronie to jest lepiej .... Apropo Ćwiczyłem Mięśnie Grzbietu .... i w ogole wszystko inne ...
napisał/a: Christine1 2010-09-23 20:29
Wątpię, że zwymiotowałeś po gotowanej kiełbasie, którą zjadłeś dzień wcześniej - sam napisałeś, że zwymiotowałeś, bo sobie pomogłeś, a mdłości wystąpiły po wzięciu na pusty żołądek tabletki przeciwbólowej i popiciu jej colą. - Czym zwymiotowałeś?
Ponadto, ból głowy mógł być od kataru - źle się czułeś, bo pewnie byłeś przeziębiony, a przy przeziębieniu duży wysiłek na siłowni także mógł się przyczynić do pogorszenia samopoczucia i bólu głowy.

Na koniec pytanie - w czym jest lepiej, gdy leżysz na lewym boku?
napisał/a: Blackursus 2010-09-23 20:49
Co to za nonsens? Bol glowy podczas kataru to calkiem normalne, prawdopodobnie bolaly Cie zatoki. Lekarstwa popija sie TYLKO WODA! Cola na pusty zoladek? Nie wiesz o tym, ze cola potrafi rozpuscic rdze z zardzewialych srob, a zeby mleczne rozpuszczaja sie w niej kompletnie?
Zapaleniu opon mozgowych towarzyszy bardzo wysoka temperatura, wymioty a nie mdlosci, sztywnosc karku. Wierz mi, gdyby to bylo zapalenie opon mozgowych, to nie mogl bys o wlasnych nogach pojsc do lekarza, wrocic do domu i zastanawiac sie czy to czasem nie zapalenie opon mozgowych :))) Przeziebiony jestes i tyle. Pozdrawiam.
napisał/a: ZmeczonyZyciem 2010-09-24 10:24
jak leże na lewym boku to mnie tak głowa nie boli... a po za tym jak przyciągam głowe do siebie do klatki to czuje wszystkie mięśnie na plecach
napisał/a: Christine1 2010-09-24 10:39
Jeśli głowa nadal będzie bolała, po ustaniu kataru, to idź ponownie do lekarza. Jeśli boli Cię głowa z przodu, np. czoło i okolice nosa, to faktycznie możesz mieć zapalenie zatok i wtedy leżenie na jednym boku może powodować wrażenie ulgi (może masz bardziej zatkaną jedną z zatok).
Gdy przyciągasz głowę do klatki, to pewnie dlatego czujesz naciąganie mięśni na plecach, bo ostatnio więcej czasu poświęciłeś na te partie mięśni lub wziąłeś za duże obciążenie.

Pamiętaj, że jeśli źle się czujesz, to powinieneś odpuścić sobie siłownię lub ćwiczyć mniej intensywnie, bo organizm i tak jest osłabiony przeziębieniem, a Ty jeszcze bardziej go męczysz.
napisał/a: ZmeczonyZyciem 2010-09-24 11:29
a zwymiotowałem Coca-Colą ponad to odbija mi się czasem tą kiełbasą
napisał/a: Christine1 2010-09-24 11:46
Czyli zwymiotowałeś tym, co miałeś w żołądku. Odbija Ci się kiełbasą, bo może była zbyt tłusta, może niezbyt świeża. Myślę, że to nie musi mieć nic wspólnego z bólem głowy, bo nie wymiotowałeś już więcej.
Zrób tak, jak radziłam wcześniej - idź do lekarza, jeśli bóle głowy nie miną.
napisał/a: ZmeczonyZyciem 2010-09-24 17:20
byłem dzisiaj u lekarza powiedział badał mnie powiedział że to napewno nie zapalenie opon mozgowych dzisiaj wymiotowalem 2 razy ... powiedział że to raczej od żołądka albo jakiś wirus .. Głowa boli mnie już mniej ....po za tym mowił żę się troche przeforsowałem na siłowni ... Dziękuje Za odpowiedzi