czy to paraliż przysenny?

napisał/a: anonim14 2010-09-19 20:58
Przedwczoraj nocy położyłam się bardzo późno spać i wcześnie wstałam. To samo było wczoraj. Dzisiaj cały dzień chodziłam zmęczona więc zdrzemnęłam się w środku dnia. Spałam coś ok. 3 godzin. Coś mi się śniło, ale nie był to koszmar. Po czym nagle czułam się tak jakbym się dusiła, nie mogłam się ruszyć. Chociaż miałam wrażenie, że udało mi się trochę ruszyć. Próbowałam krzyczeć, ale usłyszałam tylko jak wydaje ciche jęki. Słyszałam jak moja rodzina rozmawia na dole. Ten stan minął mi po paru minutach. Myślałam, że to sen. Mimo to spytałam się o czym rozmawiała reszta rodziny- okazało się, że wszystko słyszałam. Teraz boje się, że to się powtórzy. Przydarzyło mi się to po raz pierwszy w życiu. Są jakieś sposoby na uniknięcie tego stanu? I czy to w ogóle jest ten cały paraliż senny?
napisał/a: zbysiu20 2010-09-19 21:10
To paraliż senny częstszy u małych dzieci (też to miałem w wieku przedszkolnym,ale lekarz powiedział mi że to naormalne).
Po prostu jesteś przytomna ale nie przestałaś śnić :)
napisał/a: Blackursus 2010-09-19 21:19
Zdarza sie gdy spisz na wznak (na plecach) i mysle, ze wiaze sie to z nieprawidlowym oddychaniem. To tak, jakby cialo ciagle spalo, a umysl byl rozbudzony. Mialam to nie raz, nie dotyczy to tylko dzieci. Pozdrawiam.
napisał/a: anonim14 2010-09-19 22:21
cóż, moje podejrzenia się sprawdziły...
Mam jeszcze jedno pytanie.
Czy są sposoby na uniknięcie paraliżu?
napisał/a: Blackursus 2010-09-19 22:26
No, staraj sie nie spac na wznak. czyli drzemka na sofie raczej odpada :)Pozdrawiam.
napisał/a: olivka851 2010-10-22 01:10
Dobrym sposobem na unikniecie paralizu jest zamontowanie w pokoju jakiegos zrodla swiatla ( chociazby malutka dioda), i spanie na boku. A co robic jesli sie powtorzy? Przede wszystkim miec swiadomosc, ze jest to pewna faza snu, kiedy cialo jeszcze spi, a swiadomosc jest wybudzona. Podczas paralizu mozna miec uczucie przygniecenia klatki piersiowej, rozne przewidzenia, i omamy sluchowe. Strach i lęk jest tu rzecza calkowicie normalna. Jedynymi miesniami ktore ponoc wtedy dzialaja sa miesnie oddechowe, i wlasnie tym nalezy sie poslugiwac przy wychodzeniu z paralizu. Po prostu zrob kilka szybszych, glebszych wdechow ;)