czy zakończyć swoje małżeństwo

napisał/a: nataszka2 2011-01-04 14:25
Jestem męzatką od 10 lat. Całe moje małżenstwo to życie z pijakiem. Myślałam że jak dziecko się urodzi to on przestanie pić, ale myliłam się. Potem było drugie dziecko i też nic się nie zmieniło. Trzeżwy jest tylko wtedy gdy jest w pracy, a to raptem dwa trzy dni w tygodniu. Doszło do tego że po alkoholu stracił prawo jazdy. I już trzy lata nawet nie mysli o tym żeby je odzyskac! Dochodziło nawet do rękoczynów w czasie awantur, policja dwa razy interweniowała po tym jak próbował mnie udusić. Co aj mam robić? Obecnie nie pracuje, jestem na rencie po tym jak zachorowałam na raka. Chciała bym się uwolnić od niego ale boje sie, cały czas mi powtarza że jak bede chciała odejść to on zabije najpierw mnie a potem siebie a dzieci pójda do domu dziecka. Jestem zrozpaczona!
espritl
napisał/a: espritl 2011-01-04 16:15
jeżeli dalej z nim bedziesz siedziała to wykończy Cię psychicznie więc i tak w jakiś sposób zabije, musisz odejść wziąść dzieci ludzie którzy piją nie zmieniają sie nawet gd rodzi sie dziecko , po drugie dzieci to nie talon na szczęście dla alkoholika.
w momencie kiedy po raz pierwszy podniósł na Ciebie rękę trzeba było odejść a nie siedzieć z nim, będzie straszył wyprowadź sie tam gdzie Cie nie znajdzie albo załatw sobie w sądzie zakaz zbliżania sie do Ciebie coś musisz z tym zrobić , są grupy wsparcia poszukaj w necie, na ten moment jesteś współuzależniona , poczytaj o tym.
i jak najszybciej odejdź , jak nie dla siebie to dla dzieci.