Czy zawsze jest ryzyko zarażenia się ospą wietrzną?

napisał/a: madgus 2010-09-24 08:17
Witam
Nie wiem czy przygotować się,że moja 10-letnia córka będzie miała ospę.
21 września przyszła do szkoły mojej córki koleżanka już z kilkoma plamkami na ciele . nie wiedzieli jej rodzice jeszcze co to jest i ją posłali do szkoły. Jest to najlepsza koleżanka córki także cały czas w szkole spędzają razem i nawet siedzą w tej samej ławce na każdej lekcji. Także tego samego dnia lizały nawet jednego lizaka!! Wieczorem okazało się,że koleżanka ma ospę.
Cz mam sie przygotować,że córka będzie miała ospę?? Jeśli tak to kiedy mogą wystąpic pierwsze objawy?? Czy jest szansa,że ją ominie?
napisał/a: Maćka1 2010-09-24 21:03
Oczywiście że jest ryzyko że Twoja córka złapała ospę, jest to wirus, a wszystko będzie zależało od organizmu córki, ja od swojej siostry nie złapałam w dzieciństwie, dopiero po roku zachorowałam.
W każdym razie oznaki w postaci pęcherzyków mogą pojawić się nawet dopiero za dwa tygodnie, jeśli córka zaraziła się ospą to zaraża nawet bez widocznych oznak ospy, czyli koleżanka córki zarażała już wcześniej a nie dopiero od pojawienia się pierwszych pęcherzyków.

Obserwuj się córkę, przy ospie może wystąpić wysoka temperatura wówczas też można zaobserwować znaczny wysyp pęcherzyków.
Jeśli córka zachoruje to nie smarujcie jej pęcherzyków nawet jesli lekarz zaleci pudrodermem, o wiele lepiej się sprawdza gencjana, co prawda barwi skórę na fioletowo ale nie tworzy na pęcherzu szczelnych kapturków tak jak pudroderm, te kapturki mogą spowodować nadkażenie i mogą pozostać brzydkie blizny na ciele dziecka. Gencjana szybko wysusza i odkaża pęcherzyki.
napisał/a: lussi3 2010-09-24 21:19
Potwierdzam,że podczas ospy Gencjana jest niezastąpiona!
A na swędzenie polecam Fenistil w kropelkach,nic nie swędzi i nie ma problemu,bo jak tu powiedzieć dziecku nie drap...jak swędzi:( (może przyda sie koleżance córki)
Ponadto ospe lepiej "przejść" w dzieciństwie,choroba przebiega łagodniej.
Pozdrawiam:)))
napisał/a: madgus 2010-09-25 17:02
dziekuje bardzo
djfafa
napisał/a: djfafa 2014-02-07 08:25
W razie czego tutaj poczytasz o objawach jakie ma ospa:

[url_special=http://babyonline.pl/ospa-wietrzna-u-dzieci-objawy-i-leczenie-ospy-u-dzieci,choroby-przedszkolaka-artykul,11092,r1p1.html:5554f2r4]https://mamotoja.pl/ospa-wietrzna-u-dzieci-objawy-i-leczenie-ospy-u-dzieci,choroby-przedszkolaka-artykul,11092,r1p1.html[/url_special:5554f2r4]