Drapanie, chrząkanie

napisał/a: Belussi 2010-10-12 11:51
Jakieś 5tyg temu zacząłem czuć dziwne drapanie, czami lekkie pieczenie w gardle, które zmuszało mnie do pokasływania. Poza tym miałem tez uczucie jakieś przeszkody w gardle, która zmuszała mnie do ciągłego chrząkania. Po tyg. leczenia na własną rękę poszedłem do lekarza, który na podstawie tych objawów stwierdził, że mam reflkus (nie miałem żadnych zgag itd). Przez 4 tyg brałem Panzol 20mg. Po 3 tyg. zażywania trudno było zauważyć jakaś większą poprawę. Do tego zacząłem mieć jakieś dziwne uczucie drętwienia przedniej części szyi (miałem to przez jakieś 2-3 dni) a później okresowego lekkiego kłucia (do bólu to jeszcze trochę) w rożnych częściach przełyku. Dostałem skierowanie do laryngologa (idę jutro). Co to może być? Jakiś nieżyt? Coś ze śluzówką? Mam też skierowanie skierowanie na usg tarczycy i badania krwi. Dodam że mam 22 lata, nie palę.
napisał/a: Marcelina24 2010-10-12 16:11
Belussi napisal(a):Jakieś 5tyg temu zacząłem czuć dziwne drapanie, czami lekkie pieczenie w gardle, które zmuszało mnie do pokasływania. Poza tym miałem tez uczucie jakieś przeszkody w gardle, która zmuszała mnie do ciągłego chrząkania. Po tyg. leczenia na własną rękę poszedłem do lekarza, który na podstawie tych objawów stwierdził, że mam reflkus (nie miałem żadnych zgag itd). Przez 4 tyg brałem Panzol 20mg. Po 3 tyg. zażywania trudno było zauważyć jakaś większą poprawę. Do tego zacząłem mieć jakieś dziwne uczucie drętwienia przedniej części szyi (miałem to przez jakieś 2-3 dni) a później okresowego lekkiego kłucia (do bólu to jeszcze trochę) w rożnych częściach przełyku. Dostałem skierowanie do laryngologa (idę jutro). Co to może być? Jakiś nieżyt? Coś ze śluzówką? Mam też skierowanie skierowanie na usg tarczycy i badania krwi. Dodam że mam 22 lata, nie palę.


Witam! Chrząkanie i podrapywanie. Byłam z tym jakiś czas temu u otolaryngologa. Na początku lekarka zaleciła mi inhalacje afleganem. Dała skierowanie na wymaz z gardła, który wykazał elementarnie drożdzaki. Miałam antybiotyk. To nie pomogło, chrząkanie utrzymywało sie nadal i trwa z przerwami do dzisiaj. Poza tym podejrzewała lamblie( robiłam wynik) i chciała,żebym robiła gastroskopię. Na to ostatnie nie zgodziłam sie. Bez przesady, chrząkanie jest z gardła, a nie z żołądka. Tak jak u Ciebie podejrzewała refluks.Na koniec stwierdziała, że mam przesuszoną i zużytą śluzówkę od nadmiaru mówienia( jestem nauczycielką). Doradzała inhalacje. Polecam, bo akurat to pomaga, nawet takie domowym sposobem( parowe, gotujesz pół garnka wody, dodajesz łyżeczką sody spozywcze i wdychasz). W aptece jest sporo preparatów bez recepty, można kupić i robić. Dodatkowe zalecenia przy przesuszonej śluzówce to nie pić gazowanych napojów, unikać pikantnych potraw, herbatek ziołowych.Nie wiem co jest u Ciebie, objawy podobne. Jestem ciekawa co Ci powie lekarz.
napisał/a: Belussi 2010-10-13 10:48
Lekarz stwierdził, że mam jakieś przewlekłe zapalenie gardła spowodowane przez jakieś bakterie. Pobrał wymaz. Zobaczymy co wyjdzie.
napisał/a: Marcelina24 2010-10-13 18:54
Belussi napisal(a):Lekarz stwierdził, że mam jakieś przewlekłe zapalenie gardła spowodowane przez jakieś bakterie. Pobrał wymaz. Zobaczymy co wyjdzie.Powodzenia. Mam nadzieję,ze się wyleczysz. Napisz jak sprawa wygląda, gdy już uzyskasz wynik.