dreszcze i lodowate ręce

napisał/a: Haaana 2010-09-08 12:37
witam, od jakiegoś czasu mam bardzo lodowate ręce, kogo tylko dotknę podam rękę na przywitanie zawsze słyszę to samo, mam tak zimne ręce, że nawet czuć ich lodowatość przez cieńsze spodnie czy bluzkę. Dodam, że nie wyobrażam sobie zasnąć bez skarpetek i koniecznie muszą być grubsze, nic prócz tego mi tak nie marznie, tylko kończyny. Miałam zawsze z tym problem ale teraz ten problem zaczął się dość wcześnie i jest nasilony, jest wrzesień, co będzie w grudniu? Może i zimne ręce by w niczym nie przeszkadzały, tylko mi jest po prostu zimno w nie obojętnie co robię - nawet jak jestem w domu. Na dworze zaraz robią się sine, a w zeszłej zimy to robiły mi się palce białe i nie czułam ich, dopiero bo jakimś czasie po przyjściu do domu rozgrzewały mi się... Co zrobić z tym problemem? Czy po prostu muszę się przyzwyczaić i żyć dalej?
napisał/a: ~Anonymous 2010-09-08 18:38
mozesz mieć problemy z krążeniem krwi albo z tarczycą
napisał/a: lotka24 2010-09-09 11:13
Radzę sobie zrobić na dzień dobry badania na niedoczynność tarczycy. bo to może być objaw. możliwe też, że masz po prostu zbyt niskie ciśnienie.
napisał/a: Paulla 2010-09-11 15:13
Na początek morfologia i biochemia. Tarczyce też trzeba sprawdzić. Przy okazji serduszko, bo mogą to być kłopoty z układem krążenia.
Ciągłe uczucie zimna występuje także przy problemach metabolicznych. Częściej zimno osobom mającym niedowagę.
Nie bez znaczenia jest również poziom stresu.
Pozdrawiam zatem bardzo ciepło :)