drętwienie lewej dłoni i trzech palców prawej.

napisał/a: Lorn 2010-08-26 15:08
Witam.

Prosiłbym o interpretację wyników i sugestie dotyczące poprawy mego stanu.
Pierwszym objawem był i jest do tej pory drętwienie lewej dłoni i trzech palców prawej.
Jak widać ' w załączonych wynikach' po poziomie potasu nic dziwnego, że w czwartek trafiłem do szpitala z ciśnieniem 170/121, po podaniu czegoś na uspokojenie 'zapewne panika' z racji drgawek i procha pod język trafiłem pod kroplówkę z chlorkiem potasu
'mała dawka - buteleczka' Dwa tygodnie wcześniej odwiedziłem lekarza rodzinnego z podobnymi objawami, który zalecił mi zażywanie Kaldyum i Magnefar przez trzy dni i jeśli stan się nie poprawi zgłosić się ponownie.
Po trzech dniach zjawiłem się u tegoż lekarza... EKG, ciśnienie 130/88/99 zapisał mi Ebivol. Brałem go przez tydzień i czułem się znakomicie pomimo drętwienia w dłoniach, aż do feralnego czwartku. Od dwóch dni go nie biorę, znacznie obniża mi ciśnienie (zawroty głowy itd...) przez co normalne funkcjonowanie jest nie możliwe. Przyczyną mogą być upały i moje zamiłowanie do piwa, które w tym okresie zdarzało mi się wypijać zbyt często i raczej nie w umiarkowanych ilościach. Odczuwam ucisk 'nie zawsze' w klatce piersiowej, który zaczyna być bardzo nieprzyjemny + drętwienie dłoni i ust = jako osoba podatna na zdenerwowanie i stres, wpadam w panikę, która w takich momentach nie sprzyja. Skłaniam się ku zwiększeniu dawek potasu i magnezu, ale jestem też zdziwiony postawą lekarza, który bez zlecenia wykonania wyników hmm... eksperymentował?

Oczywiście, forum nie zastąpi lekarza, ale każda sugestia, opinia będzie mile widziana.

Podrawiam.
napisał/a: prist2005 2010-08-30 21:14
Bez stwierdzenia obecnego poziomu potasu we krwi nie eksperymentował bym ze zwiększeniem dawki tzn. to jeszcze zależy jaką dawkę Ci zaordynowano. Ogranicz spożycie alkoholu on wypłukuje elektrolity. Idź lekarza niech dobierze inny lek przeciw nadcisnieniowy jeżeli ten jest tak przez Ciebie tolerowany. Magnefar lepszy by był z vit. B6 osobiście z doświadczenia wiem 1 tabletka 3 razy dziennie . Oczywiście jak wspomniałeś nic nie zastąpi Ci wizyty u lekarza także idź :)
napisał/a: prist2005 2010-08-30 21:16
Dodatkowo sie jeszcze zapytam badania były robione na czczo czy po posiłu, leczyłeś sie do tej pory na coś ?
napisał/a: Lorn 2010-09-01 17:35
Godzina badania na wydruku 22:30, dlatego wszystkie wartości mogą być zawyżone. Na czczo HGB będzie wyższe, które i tak jest za wysokie. Podobny przypadek miałem około trzech lat temu. Wyregulowałem ciśnienie biorąc przez parę tygodni tritace i bisocard. Do tego czasu miałem spokój, ale upał + piwo doprowadziło do odwodnienia organizmu i wypłukanie minerałów. Zrezygnowałem z łykania potasu i magnezu, ograniczyłem się do spożywania produktów z zawartością tych pierwiastków. Drętwienie dłoni mógłbym jeszcze wytłumaczyć dolegliwościami ze strony kręgosłupa, który daje mi się we znaki na odcinku szyjnym, ale drętwienie nasila się podczas zwiększenia akcji, rytmu etc. serca. Wróciłem do Ebivol`u, ale w mniejszej dawce... Nerwy też nie pomagają.

Pozdrawiam.
napisał/a: rafalu2000 2010-09-04 14:52
Ja też mam podobnie (dętwieją ręce albo niektóre palce i ucisk w klatce, czasami bardzo silny) co właśnie napisałem w nowym poście. Tylko mi lekarz powiedział że mam dyskopate....