Drętwienie prewej ręki , opis testów

napisał/a: marcc 2010-08-13 07:22
Witam
W necie jest wiele tematów na temat drętwienia kończyn po nocy. Mój problem polega na tym, iż rękę mam zdrętwiałą cały czas a dokładniej (narazie) 18 h. Zapewne jest to od podróży samochodem i opieraniu się na podłokietniku.
Ręka prawa , palce III-V . V najsilniej
Znalazłem coś takiego
[code:1eknu1og]1. Test skrzyżowania palca II z III. Przy uszkodzeniu n. łokciowego wykonanie tej czynności nie jest możliwe
2. Test zgięciowy łokcia ("elbow flexion test") u pacjentów z idiopatycznym zespołem ciasnoty nerwu łokciowego - oparty jest o założenie, że w zgięciu łokcia wzrasta ciśnienie w kanale n. łokciowego.
3. Łokciowy test stresowy nadgarstka ("ulnocarpal stress test") jest użytecznym testem prowokacyjnym, wykazującym obecność patologii po stronie łokciowej. Wykonuje się go ściskając w osi długiej przedramię i rękę, z jednoczesną supinacją i pronacją w nadgarstku, w maksymalnym odchyleniu łokciowym.
4. Confrontational test dla wykrycia osłabienia mięśni wewnętrznych ręki. Polega on na badaniu m. odwodziciela palca małego, unerwionego przez n. łokciowy. Używa się go w celu wykrycia osłabienia funkcji mm. wewnętrznych ręki. Test jest pozytywny, gdy występuje asymetria palców IV i V (w porównaniu z ręką zdrową).
5. Jednym z diagnostycznych testów neuropatii łokciowej jest badanie funkcji mm. międzykostnych za pomocą testu Tsujino. Wykonuje się go prosząc pacjenta, aby trzymał palce przywiedzione, z włożoną kartką papieru pomiędzy palec środkowy i obrączkowaty. Badający pociąga kartkę w osi kości promieniowej. Badamy jednocześnie obie ręce. Stawy MP zginają się po stronie objętej schorzeniem z powodu włączenia się czynności ścięgien mm. zginaczy. Test wykrywa wczesne stadia neuropatii n. łokciowego, a jego założenie jest oparte o mechanizm podobny do objawu Fromenta. Test Fromenta wykonuje się polecając pacjentowi trzymanie kartki papieru wbrew oporowi, pomiędzy wskazicielem i kciukiem - przy osłabieniu m. przywodziciela kciuka nastąpi zgięcie stawu IP kciuka.[/code:1eknu1og]
I teraz moja prośba. Czy mógłby to ktoś przetłumaczyć na "polski prostaczkowy" i/lub dopisał inne testy.
Wolałbym najpierw sam sprawdzić zamiast biec do lekarza z pierdołą.