Dwa maleńkie białe bąbelki/bańki pod górną wargą

napisał/a: Hilfen 2010-08-20 22:01
Z wyglądu przypominają małe ziarenka, są odrobinę wypukłe. Usytuowane są pod koniec wygięcia górnej wargi, także trzeba się nieźle namęczyć, żeby je zobaczyć, ale są i wywołują uczucie pieczenia, coś jakby od poparzenia. Trzeba uważać podczas mycia zębów, gdyż łatwo można zahaczyć o te wrażliwe miejsca. Mam to od niecałego tygodnia i jakoś nie widać poprawy.
napisał/a: Hilfen 2010-08-22 00:29
Dodam jeszcze, że przy dokładniejszym przyjrzeniu się w świetle dziennym widać na ich tle zaczerwienienia. Nie wygląda to zbyt dobrze. Nie wiem czy może mieć to bezpośredni związek z miejscem [jama ustna]. Takie dwa jakby białe ziarenka.
napisał/a: Blackursus 2010-08-22 00:37
Na moje oko wyglada to na tzw. "zimno" czyli opryszczka. Polecam zowirax i nie drap, gdy zacznie swedziec, rozniesie sie. A jesli nie opryszczka, to moze zwyczajne pryszcze?
napisał/a: Hilfen 2010-08-22 00:49
Opryszczka pod wargą? :P Wnioskuje, że myślałeś iż mam to zwyczajnie na wardze, skoro piszesz o drapaniu. Trudno jest się drapać, czy w ogóle dotykać, coś co znajduje się przy górnym dziąśle od wewnątrz
napisał/a: Blackursus 2010-08-22 00:58
Wiesz, opryszczka najczesciej robi sie pod warga, lub nad warga. Ale nie od wewnatrz. Zle Cie zrozumialam.
Ale mimo wszystko postaram Ci sie pomoc, bo mnie sie to tez czasem zdaza gdy sie niechcaco ugryze. Ale czasem wyskakuja bez powodu i znikaja. U Ciebie trwa to jakis czas. A jak z Twoim stanem uzebienia?
napisał/a: Hilfen 2010-08-22 03:25
Zęby od zawsze miałem w dobrym stanie, także wątpię żeby miało to coś z tym wspólnego. Jeśli delikatnie podniosę górną wargę do góry i porównam prawą stronę z lewą (zdrową) widać delikatne opuchnięcie. Najgorsze jest uczucie szczypania, nie mówiąc już kiedy niechcący zajadę szczoteczką do zębów [auć]. Normalnie aż taki nie boli, ale wystarczy minimalny ruch wargą w zły sposób i ból nasila się kilkukrotnie. Nie powiem, ale cienka sprawa.