dziecko i dentysta

stokrotka_
napisał/a: stokrotka_ 2010-08-16 21:44
czy warto chodzić z dzieckiem do dentysty dziecięcego, czy to raczej wszystko jedno? W mojej miejscowości są tylko dentyści od dorosłych i od dzieci jednocześnie. Zastanawiam się, czy powinnam szukać kogoś tylko od dzieci?
dr-anna-wilczynska
napisał/a: dr-anna-wilczynska 2010-08-17 15:35
Dzien dobry!
Wszystko zależy od podejścia dentysty do dziecka. Leczenie zębów nie różni się zbytnio wśród dorosłych i dzieci. Dlatego wydaje mi się, że nie ma znaczenia czy dentysta się specjalizuje w leczeniu tylko dzieci. Ja byłam ze swoim dzieckiem u swojego dentysty i bardzo dobrze wspominamy tą wizytę. Oczywiście to pewnie oprócz miłego traktowania i delikatnego leczenia kwestia nagrody i pochwały od dentysty.
A Wy jakie macie doświadczenia?
lekarz-lukasz-dubielecki
napisał/a: lekarz-lukasz-dubielecki 2010-08-17 18:13
Dodam tylko, że pochwałą za dobre sprawowanie u dentysty nie powinny być słodycze! Raczej strawa dla duszy, pójście do kina, lunaparku - dziecko będzie kojarzyć dentystę z czymś przyjemnym.
napisał/a: ZagranyWedrowiec 2017-12-14 12:39
Jestem zdania, że prawdziwy fachowiec z odpowiednim podejściem do pacjenta będzie potrafił poradzić sobie z najmłodszymi pacjentami. Tak jest w poznańskim NewDent Clinic - http://www.newdentclinic.pl/o-nas/ kadra ogromnie doświadczona, przygotowana do pracy z najmłodszymi.
napisał/a: milen348 2018-02-14 12:40
Z moim dzieciaczkiem uczęszczamy do Gabinetu Ferreus http://ferreus.pl mieszczącego się na Starej Pradze. Gabinet świadczy usługi dzieciom już od pierwszego miesiąca życia. Prędko rozpoczęli leczenie próchnicy zębów mlecznych mojego dziecka.
napisał/a: flakonik23 2018-02-22 15:00
Oczywiście, że warto uczęszczać z dzieckiem do dentysty! Zęby należy pielęgnować od najmłodszych lat a także wpajać dziecku, jak bardzo są one ważne dla naszego zdrowia. Dlatego wspólnie uczęszczamy do kliniki Maestria http://maestria.clinic na Mokotowie, gdzie możemy liczyć na pełne wsparcie z zakresu stomatologii dziecięcej. :) Warto dodać, iż stres u dziecka eliminują gazem rozweselającym!