Dziecko nie chce iść do przedszkola

napisał/a: weronika-31 2011-09-19 13:05
Moje dziecko nie chce iść do przedszkola. Nie mam serca go zmuszać, bo za każdym razem jak tam jest (w wakacje byliśmy kilka razy w przedszkolu)wpada w histerię. Nie jestem w stanie go uspokoić. Nic nie pomaga! Ani moja obecność, ani panie wychowawczynie. Co zrobić?
napisał/a: just_me929 2011-10-28 12:31
Kiedy ja chodziłam do przedszkola miałam kolegę, który z niego uciekał, a kiedy udawało się go zatrzymać na dłużej to wiecznie płakał. Wystarczyło jednak po kilku pierwszych tygodniach, żebyśmy zaczęli się z nim więcej bawić i wszystko się zmieniło. Może Twoje dziecko też potrzebuje więcej zainteresowania ze strony rówieśników? Dużo czasu spędzało wśród innych dzieci przed pójściem do przedszkola?
napisał/a: ~mag 2011-12-12 08:26
Mam ten sam problem, córka w październiku skończyła 3 lata, a we wrześniu próbowaliśmy ją z mężem wysłać do przedszkola. Okazało się, że dla dziecka to był straszny szok, córka rozchorowała się i więcej nie chciała nawet o przedszkolu słyszeć. Dodatkowym problemem okazał się pewnie fakt, że w kwietniu urodziłam syna i dla córci sytuacja musiała wyglądać tak: "Mama zostaje z braciszkiem w domu, a mnie gdzieś zostawiają". Oboje z mężem stwierdziliśmy że to bez sensu i córa została w domu. Będziemy próbowali w przyszłym roku. Teraz tylko planuję wybrać się na Wigilię organizowaną w przedszkolu, chciałabym żeby córka będąc ze mną, zobaczyła jak wygląda przedszkole, jak może być fajnie. Mam nadzieję, że to coś pomoże...