Dziwna wysypka

napisał/a: x4vi 2010-10-26 20:02
Od niespełna tygodnia, na całym ciele pokazują mi się niewiadomego pochodzenia czerwone plamki. Jeszcze kilka dni temu występowały na szyji i plecach. Z dnia na dzień przybywało ich coraz więcej. Utrzymując się w przekonaniu, że jest to jedynie objaw alergiczny używałem do smarowania ciała Diprolene oraz doustne tabletki Loratadyna. Zażywałem także Calcium Allegro PLUS. Po tygodniu zażywania leków i większej ilości zlewających się czerwonych plam (plamy nie są ropne) nic nie wskazuje na poprawę. Części ciała na których plamy występują w większych ilościach strasznie swędzą. (Mam 19lat. Ospę już przechodziłem a temperatury nie mam).

Poniżej załączam zdjęcia z wyglądem owego schorzenia.
Proszę o pomoc.
napisał/a: Agusia1982 2010-10-26 20:36
Uważam ,że to sprawa dla lekarza.
Wygląda to na wysypke uczuleniową no i wygląda na to ,że leki są za słabe skoro nie ma poprawy i potrzeba mocniej zadziałać.
W jakich okolicznościach wystąpiły wysypka?
Pokrzywka zazwyczaj wędruje po ciele choć pewności nie mam czy to to.
Ja z podobnym odczynem alergicznym znalazłam się w szpitalu i byłam odczulana kroplówkami...3 dni na oddziale ale do dziś mam spokój a było to ładnych pare lat temu.
napisał/a: x4vi 2010-10-26 20:39
Niestety nie mam żadnego pojęcia w jakich okolicznościach doszło do wystąpienia tej wysypki.
napisał/a: Agusia1982 2010-10-26 20:42
A wysypka utrzymuje się od tygodnia cały czas czy pojawia się i znika?
Smaruj to Fenistilem w żelu powinna być znaczna ulga jesli chodzi o swędzenie...no i idź do lekarza po co masz się męczyć:)
napisał/a: x4vi 2010-10-26 20:48
Od tygodnia się jedynie nasila. Na początku plamki były małe i było ich stosunkowo mało a teraz jest ich znacznie więcej i są większe. Do dermatolga jestem umówiony na jutro, ale chciałbym wiedzieć jak najszybciej co mi dolega :]

@
chociaż mógłbym ulec lekkiemu wrażeniu że niektóre (szczególnie na rękach) znikają, po czym pojawiają się w większych ilościach*
napisał/a: aleksa_83 2010-10-28 10:17
Cześć. Z taką samą wysypką zmagałam się 3 miesiące. Najpierw wyglądało jak ukąszenie od komara później robiły się z tego jakby potówki strasznie swędziało. Najbardziej w nocy. Dermatolog podejrzewał świerzba. Więc cały tydzień smarowałam się specyfikami na świerzba bez skutecznie bo krosty cały czas się pojawiały. Dermatolog w końcu zwątpiła co to jest "może ma pani jakieś robaczki albo pajączki które grasują w nocy i panią kąsają" - powiedziała, a ja na to że chyba bym czuła że coś po mnie chodzi. I co się okazało. Zaczęłam przeszukiwać internet i znalazłam trop. Okazało się że taka wysypka jest wynikiem ugryzień przez pluskwy. Pomyślałam niemożliwe, a jednak przetrzepałam łóżko i okazało się że to naprawdę one ohyda. Śpię z mężem i synkiem. A tylko ja i synek byliśmy pokąsani, mój mąż nie. Ja chyba wszędzie na rękach, nogach, pośladkach. Jak sobie pomyślę że to paskudztwo po mnie chodziło to aż mi niedobrze. Poczytaj sobie więcej na ten temat i poszukaj tylko dodam,że wcale nie jest tak łatwo je wychwycić bo są malutkie i grasują tylko w nocy.
napisał/a: cyg333 2010-11-17 13:15
Witam.
Od miesiąca mam taka sama wysypkę. Zaczęło się od swędzenia stóp i dłoni, następnie krostki przeniosły się na wewnętrzne części rąk, brzuch, dekolt i czasami "wchodzą" na twarz Byłem u dwóch dermatologów i żaden nie jest w stanie określić co może być powodem tych krostek. Podejrzewają, że może to być uczulenie na któryś z produktów spożywczych.
Na chwilę obecną zażywam Claritine, ale mam wrażenie, że to mi w ogóle nie pomaga. Poprawę ( zniknięcie części krostek )zauważam po wypiciu wapna. A praktyczne całkowite wyeliminowanie krostek następuje po wypiciu alkoholu - tak to prawda sprawdziłem to kilka krotnie. Krostki i swędzenie wracają na drugi dzień po południu.
Jeżeli ktoś jest w stanie wyjaśnić co mi dolega będę wdzięczny.