Dziwne dolegliwości i Interpretacja wyników TK Głowy

napisał/a: czarnuch2 2010-09-08 11:21
Witam

Zaczęło się tak: jakiś miesiąc temu rano w pracy (praca biurowa) miałem taki przypadek że jakieś takie dziwne uczucie miałem w głowie i nagle straciłem ostrość widzenia, tak jakbym patrzył przez zmatowiona szybę i uczucie jakbym miał zasłabnąć - stan ten utrzymywał się przez kilkanaście minut po czym ustapił.
Od jakiegoś czasu też mam takie bóle lewej strony ciała, które w sumie ustąpiły po tych lekach, a pozostał problem z głową.
Miałem robione prześwietlenie odcinka szyjnego ponieważ czasami mam takie uczucie sztywnienia, ale nic nie wykazało.
Neurolog najpierw przepisał najpierw leki LUCETAM 800mg 2 razy dziennie, ALANERV raz dziennie i wypisał skierowanie na Tomografie głowy - Treść opisu tomografii poniżej.
Może to zbieg okoliczności ale mniej więcej od momentu brania leków mam takie uciski z przodu głowy, z tyłu u czubka, również taki ucisk na wysokości kości policzkowych, w oczach tez takie dziwne uczucie i uczucie osłabienia z powiedzmy lekkimi zaburzeniami równowagi.
Po spaniu 9h czuję się zmęczony i około 20 - 21-szej już chce mi się spać.
Po przeczytaniu tomografii neurolog zapisał dodatkowo: Allertec i jakiś lek nazwy którego teraz nie pamiętam, ale jest to jakiś działający przeciwbólowo i przeciwzapalnie.
Neurolog twierdzi, że z tymi nieprawidłowościami jakie są w opisie właściwie nic się nie robi i "żyje się dalej".


Treść opisu tomografii:

TK głowy bez i z kontrastem iv.
Badanie wykonano w akwizycji spiralnej warstwami 1 mm przed i po podaniu kontrastu.
Zmian ogniskowych w obrębie mózgowia nie stwierdza się. Układ komorowy nadnamiotowy nieposzerzony, symetryczny, bez przemieszczeń w linii środkowej. Komora IV i struktury tylnojamowe prawidłowe. Bardzo wąska prawa tętnica tylna mózgu w odcinku P1. Dalsze odcinki tej tętnicy prawidłowe zaopatrywane głównie z prawej tętnicy szyjnej wewnętrznej przez tętnicę łącząca tylną. Widoczne elementy naczyniowe mózgu bez cech patologii.
Części kostne podstawy i pokrywy czaszki bez zmian.
Niewielkie zgrubienie błony śluzowej w zatokach czołowych i w sitowiu. Duże polipowate zgrubienie błony śluzowej w zatoce szczękowej lewej, prawa zatoka szczękowa całkowicie bezpowietrzna.
napisał/a: ulna 2010-09-08 12:44
Z samego TK faktycznie wynika, że za dużo nie można z tym nic zrobić. Można się rozprawić z tą pogrubiałą błoną śluzową - z dlatego też są zapisane leki przeciwzapalne i przeciwalergiczne no i w cale nie jest powiedziane, że Pana przypadłość nie jest spowodowana właśnie problemami z zatokami.
napisał/a: czarnuch2 2010-09-09 07:10
ulna napisal(a):Z samego TK faktycznie wynika, że za dużo nie można z tym nic zrobić. Można się rozprawić z tą pogrubiałą błoną śluzową - z dlatego też są zapisane leki przeciwzapalne i przeciwalergiczne no i w cale nie jest powiedziane, że Pana przypadłość nie jest spowodowana właśnie problemami z zatokami.
Chyba będe musiał wybrać się do lekarza rodzinnego, żeby dał mi skierowanie do laryngologa...

Te 2 leki lucetam i alanerv od dzisiaj odstawiłem i zobaczymy czy bedzie poprawa bo mam praktycznie wszystkie skutki uboczne napisane w ulotkach tylko zastanawiam się czy powinien być efekt od razu czy dopiero po jakimś czasie bo chyba ten lucetam to dośc silny lek na krążenie??
napisał/a: czarnuch2 2010-09-09 07:11
dzisiaj oddałem też pierwszy raz próbke kału do badania bo zauważyłem parę razy krew w kale i lekarz rodzinny kazał mi da do analizy...
napisał/a: czarnuch2 2010-09-09 14:37
ten lek co nie znałem nazwy to CATAFLAM 50
napisał/a: ulna 2010-09-10 16:05
Lucetam to lek poprawia strukturę błony komórkowej działa głównie na układ nerwowy i dodatkowo oddziałuje na układ krążenia poprzez zmniejszenie agregacji płytek krwi i skurczu naczyń krwionośnych. Lek ten jednak głównie kumuluje się w korze mózgu i też głównie ma zastosowanie neurologiczne, stosowany jest m.in przy zawrotach głowy może powodować nudności/biegunkę

Alanerv to lek o głównym działaniu polegającym na odżywianiu komórek działa także lekko przeciwzapalnie i antyoksydacyjne ten lek raczej nie spowoduje ani biegunki ani nudności

Cataflam to typowy niesterydowy lek przeciwzapalny - może powodować nudności/biegunkę i często je powoduje


Faktycznie wskazana byłaby konsultacja z laryngologiem

Co do odstawiania leków jestem trochę sceptycznie nastawiona chyba że faktycznie skutki uboczne były dokuczliwe. Czy jest jakaś poprawa, pogorszenie po odstawieniu tych leków??
napisał/a: czarnuch2 2010-09-13 08:39
Uważam że jest poprawa ponieważ już nie mam takiego zamulenia i cały czas bólów głowy z przodu i tyłu, natomiast teraz czuję ból tak u nasady nosa na czole i na szczęce z lewej strony, czasem prawej...

A czy możliwe że te wszystkie dolegliwości mogą być spowodowane tymi polipami i powiększoną błona błona śluzową itd??

A możliwe jest też że to wszystko moze tez powodowac takie uczucie w oczach dziwne - taki jakiś lekki ucisk w oczach itp??
napisał/a: ulna 2010-09-13 11:19
Może i podejrzewam, że nawet właśnie to jest prawdopodobną główną przyczyną dolegliwości, bynajmniej tak się wydaję z samego opisu tk.
napisał/a: czarnuch2 2010-09-13 12:04
dzisiaj jadę do laryngologa prywatnie i zobaczymy co powie...