Dziwne gardło

napisał/a: kaczka41 2010-09-14 10:01
Mam taki problem. Otórz na zdjęciu jest moje gardło. Z dnia powiedzmy takiego, że nie boli, nie drapie. Są dni w roku, że dodakowo gardło wygląda jeszcze gorzej i dodatkowo boli. Miałem 10 lat temu usunięte migdałki. Wtedy dochodziły jeszcze zapalenia w obrębie migdałków. Wówczas miałem tak ,że z gardłem i problemy zdrowotne ciągnęły się jakieś pół roku (ogólnie stan podgorączkowy i osłabienie). Wymazy wówczas robione wykazywały tylko obecność flory fizjologicznej. Ogólnie miałem kiedys problemy z żołądkiem - stan zapalny błon śluzowych. Dodatkowo kolonoskopia pokazała,że na jelicie cienkim występują liczne grudki chłonne a na grubym są zaczerwienienia. Jeden z lekarzy zasugerował wrzodziejące zapalenie jelita grubego, inny chorobę Crohna, a jeszcze inny nic. Trochę się leczyłem na te jelita . Ale w końcu przestałem, bo nie było w sumie tak źle, a teraz od kilku lat pomimo,że czasem wzdęcia, czasem rozwolnienie, z brzuchem jest oki. Mam też przekroczoną normę cholesterolu i 2 razy w badaniach wyszło przekroczenie stężenia kwasu moczowego we krwi (niewiele pow. normy, ale zawsze). Staram sie nie przejmować tym zdrowiem ,bo w sumie nie jest najgorzej. Mam pow. 30 lat, ale dodatkowo zauważyłem spore osłabienie libida i problemy z erekcją również. Były też problemy ze stawem biodrowym (pobyt 2 tyg na reumatologii i 2 tyg. na ortopedii - diagnozy ( zmiany zwyrodnieniowe stawu biodrowaego, ale na reumatologii raz że tego nie potwierdzili, 2 nie zanleźli przyczyny bólu.

Piszę w laryngologii, bo zamieszczam tu fotkę gardła. IMO wydaje mi się ,że od tego gardła sie wszystko zaczęło. Tak sobie tłumaczę, że organizm tak jakby walczył z samym sobą i stąd te moje różne objawy (nie zawsze wywołane obecnością jakiejś bakterii).
Dodatkowo czasem mam białawy nalot na języku i taki posmak jakby lekko kwaśnawy (ale lekko).
Aha i jeszcze zaatakowały mnie brodawki podeszwowe (już mam kilka lat ) i nie schodzą jakoś (stosowałem płyny wyrzerająca + groprinosin) - nic! Myślę, że problemy z odpornośćia ułatwiły rozprzestrzenienie się wirusa brodawczaka.

Czekam na poradę. Co o tym wszystkim sądzicie?
Czy gardło może wyglądać jak wygląda (fotka) i to jest normalne?
djfafa
napisał/a: djfafa 2010-09-14 10:29
http://commed.pl/zapalenie-tylnej-sciany-gardla-zdjecia-vt50489.html

Tutaj masz podobny przypadek, w mojej opini jest podobny, taki stan gardła spowodowany jest problemami gastrycznymi, widać że problem trwa dość długo więc raczej są małe szanse na szybką poprawę obrazu ścian gardła.
napisał/a: kaczka41 2010-09-14 11:36
Oki, a czy gardło może tak wyglądać np na skutek ciągłej/częstej walki organizmu z czymś? Chodzi mi o choroby autoimmunologiczne. Tzn. nie refluks, nie bakterie/wirusy, tylko taki jakby stan walki organizmu nie wiadomo z czym? Ps. a co sądzisz/dzicie o innych moich dolegliwosciach?
Aha, temat do którego dostałem linka przejrzałem. Dodam tylko, że o ile pamiętam to garło moje to tak z 10 lat wygląda. Ps. Nieraz laryngolog w nie zerkał i mówił,że gardło brzydkie, ale to niby nic takiego, a innym razem pokazałem gardło interniście, to ten od razy antybiotyk, bo pisał,że fatalnie. Tak jak pisałem, czesem boli faktycznie , wygląda jeszcze gorzej ,ale wtedy rzeczywiście czuję sie gorzej, zazwyczaj dochodzi jeszcze katar i lekka temperaturka.
A co byście radzili zrobić w tej kwestii?? Nie czuję bólów żołądka od kilku lat, zgag, która faktycznie bywała, już mi od kilku lat nie doskwiera. Faktycznie , pamietam że oprócz tych zmian w błonie śluzowej żoładka, także jedną z diagnoz był refluks żołądkowo-przełykowy.
Ps. Czy można z takim gardłem nadal funkcjonować?
Czy jadnak radzicie próbować to zaleczyć do końca?
Ostatnie gastroskopię i kolonoskopię miałem jakieś 7 lat temu i boję się ponawiać tych badań. Tak jak pisałem sądzą ,że nie jest ze mną tak źle.
Ps. Aha i miałem też epizody depresyjne (zakończone wizytami u psychiatrów) - około 4 lata temu ostatni. Z kolei psychiatrzy tłumaczyli, że te problemy z ze zdrowiem są od psychiki...A z kolei inni specjaliści - odwrotnie, ehhh...
djfafa
napisał/a: djfafa 2010-09-14 13:05
Nie kojarze aby takie objawy mogła spowodować choroba autoimmunologiczna, jedynie co zwiazane jest z gardłem to Zespół Sjogrena, ale nie piszesz nic o suchości w jamie ustnej.
Jeżeli proces trwał latami nie sądze abyś szybko poprawił wygląd gardła. Tak jak odpisałem koledze, ważne aby wyleczyć ewentualne problemy gastrcyzne a potem można dopiero zajać się gardłem.
napisał/a: kaczka41 2010-09-14 13:56
Piszesz o refluksie, zaleczonym stanie zapalnym błony śluzowej żołądka - nie dającym objawów bólowych od kilku lat, domniemanej chorobie Crohna, czy o czym konkretnie, bo sie trochę pogubiłem?

Ps. A jak się diagnozuje refluks, tak z ciekawości?? Czy gastroskopią, aby zobaczyć zmiany w przełyku, czy jak??
napisał/a: dukeenen 2010-09-16 23:16
Witam, mam problem z gardłem(właściwie ciągłe z nim problemy-ale to opiszę może innym razem). Na podniebieniu i z tyłu gardła zrobiły mi się "placki" żółtawej barwy, są wypukłe i szorstkie(po dotknięciu językiem) na kształt jakby blizn(delikatnie swędzą). Na prawym łuku dodatkowo widoczna jest jakaś ciemno-krwista wybroczyna(nie boli i nie swędzi).Zdjęcia(jako nowy użytkownik niestety nie mogę ich wklejać bezpośrednio)
Płukałem roztworem sody i sokiem z miodu, cebuli i czosnku...Może ktoś coś poradzi, może jednak iść do lekarza?Z góry dzięki. moje gg: 9897352 Proszę o odpowiedź tylko osoby biegłe w temacie, najlepiej laryngologów lub studentów medycyny.
napisał/a: dukeenen 2010-09-16 23:20
i jeszcze zdjęcia-sorry za zamieszanie :)