Fluoryzacja a lakowanie

napisał/a: supron 2010-09-15 11:50
Witam,

Tak jak co pół roku wybieram się na czyszczenie oraz lakowanie zębów,taka wizyta kosztuję mnie 350 zł,chciałbym ograniczyć te koszta wiedząc że moj dentysta jest drogi w porównaniu do konkurencji.
Wykupilem pakiet w innej przychodni,który zawiera remineralizację szkliwa (skaling, piaskowanie oraz fluoryzację), przegląd stomatologiczny oraz zdjęcie panoramiczne ,ale nie zawiera lakowania.
Konsultantka powiedziała mi,że wykonując fluoryzację nie będę potrzebował zabiegu lakowania.
Proszę o pomoc w tej kwestii.

Z góry dziękuję

Piotrek
napisał/a: ivcia 2010-09-17 10:44
Lecznie medyczne infekcji próchnicy jest wykonywane bez diagnozy. Najbardziej prestizowe placówki znajdziesz po wklepaniu w google "WCMID". Badanie jak powinno byc przeprowadzone znajdziesz po wklepaniu cariscreen np na you tube

na podstawie tego określa sie jaki typ leczenia i/lub prewencji można zalecić czy też nie trzeba stosować żadnych specjalnych metod.

Do 2002 nie było jakiejkolwiek możliwości badania próchnicy . Badania opierały się na stwierdzeniu skutków, dziur, plamek itp i leczeniu objawów a nie przyczyn czy to ozonem, laserem, wiertłem etc. Typowe leczenie objawów ale przyczyna pozostawała.

Możesz zaordynować sobie leki/preparaty carifree oparte na technologii PH plus te już są. Z badaniem takim bedzie problem bo najbliższa klinika posiadająca taką technologie jest w Belgii