garść leków

buka_
napisał/a: buka_ 2010-07-14 20:21
zastanawiam się, czy starsze osoby łykające garści leków naprawdę ich potrzebują. ja bym się rozchorowała od samej myśli o codziennej porcji proszków. co o tym sądzicie?
mgr-farm-anna-piecuch
napisał/a: mgr-farm-anna-piecuch 2010-08-12 14:50
Czasem zdarza się, że leki zostały przepisane pacjentowi przez różnych lekarzy, a do tego dochodzą leki i suplementy diety dostępne bez recepty na rozmaite mniej poważne dolegliwości. W efekcie prawie każda starsza osoba ma całą torbę różnych specyfików. Niestety im więcej zażywanych leków, tym większe ryzyko interakcji między nimi.

Warto poprosić swojego lekarza, aby przejrzał listę zażywanych leków. Być może niektóre nie są już potrzebne, bo dolegliwości, na które zostały przepisane ustąpiły? A może niektóre leki się powtarzają pod różnymi nazwami handlowymi?

Czy informują Państwo lekarza i farmaceutę o wszystkich stosowanych lekach? Proszę pamiętać, że to bardzo ważne - liczą się również witaminy, suplementy diety, takie jak różne specyfiki wzmacniające włosy itp.

Czy pamiętają Państwo o regularnym zażywaniu leków? Czy wiedzą Państwo, na co dany preparat został przepisany i jak go prawidłowo stosować?
stokrotka_
napisał/a: stokrotka_ 2010-08-12 19:32
mOJA BABCIA CZASEM PROSI MNIE O PODPISANIE PUDEŁEK LEKÓW - na co który jest. Sama się przekonałam, jakie to dla starszych osób ważne!
mgr-farm-anna-piecuch
napisał/a: mgr-farm-anna-piecuch 2010-08-13 20:34
Starsze osoby mają często kłopoty z zapamiętaniem, czy brały już dany lek, czy nie. Czasami w ogóle nie pamiętają, kiedy co powinny zażywać, dlatego świetnym rozwiązaniem są pudełeczka z podziałkami ("rano, południe, wieczorem"). Korzystają Państwo z takich rozwiązań?

Warto również rozpisać sobie na jednej kartce, kiedy poszczególne leki powinny być zażywane. Czy przygotowują Państwo sobie taką listę leków?

A może mają Państwo inne sposoby na zapanowanie nad właściwym stosowaniem zażywanych preparatów?
buka_
napisał/a: buka_ 2010-08-18 16:29
Moja mama zawsze szykuje babci leki. Dzięki temu nie ma ryzyka, że babcia się pomyli. Chociaż myślę, że babcia dałaby radę zapanować nad tym sama. No ale cóż, tak jest jej wygodniej. A mama ma coraz więcej zajęć...
mgr-farm-anna-piecuch
napisał/a: mgr-farm-anna-piecuch 2010-08-18 18:51
Buka_ napisal(a):No ale cóż, tak jest jej wygodniej.


Wygodniej mamie czy babci?:)
napisał/a: szansa1 2010-10-07 22:08
Garść leków, dobry sposób na biznes farmaceutyczny. Pytanie. one pomagają i nas trują.
Buka_ napisal(a): Moja mama zawsze szykuje babci leki. Dzięki temu nie ma ryzyka, że babcia się pomyli. Chociaż myślę, że babcia dałaby radę zapanować nad tym sama. No ale cóż, tak jest jej wygodniej. A mama ma coraz więcej zajęć...