GRONKOWIEC I AZS

napisał/a: dzidzi76 2011-01-12 01:12
witam
mój 8 miesieczny synek jest chory na azs od 5 miesiaca zycia, od tego czasu mamy ciagłe problemy z skóra oraz infekcjami, 2 krtonie brał antybiotyki, dodatkowo okazało sie ze ma nie dobory zelaza podejrzenie anemii, a teraz po wymazie ma w gardle gronkowca złocistego i dostał bactrim na 10 dni, prosze o rade, czy bactrim jest najlepszym środkiem na to, czy gronkowiec moze miec jakis wpływ na wyglad skóry,
napisał/a: Peter 2011-01-12 10:12
Owszem, każda infekcja może zaostrzać azs.
Dla dziecka 8 msc bactrim jest dobrym lekiem.
napisał/a: dzidzi76 2011-01-12 23:32
dzieki Peter
mam pytanie jesli chodzi o pielegnacje skóry z azs, stosujemy emolienty, masc euceryna z h20,przemywamy sola fizjologiczna i odkazamy wysieki octaniseptem, dziecko cierpi drapie sie ma swiad, czyałem o inhibitorach kaulceryny, ponoc skuteczne ale sa jakies skutki uboczne, chciałbym uzyskac pełna wiedze jak małemu pomóc bo mam wrażenie ze nie raz wiecej wiem na tej choroby od niektórych lekarzy których odwiedzam.....
druga kwestia to gronkowiec został wczesniej zdiagnozowany na skórze alexa jakies 2 miesiace temu i zaleczony antybitykiem w masci i pytanie czy jego obecnosc w wymazie z nosa to wynik przerzutu z skóry, czy wynik infekcji zewnetrznej?
3 kwestia to anemia, mały miał mase uodzeniowa 3.07 kg i 57 c po 7 mc ma 8 kg oraz 78 cm i pytanie czy anemia moze wynikac z jego przyrostu zwrostu czy z tego faktu ze mały był do 6 miesiaca prawie wyłacznie na mleku matki(która z kolei schudła do 49 kg), potrawy miesne zostały wprowadzone na duza skale jakies 6tyg temu a zelazo podajemy od 4 dni kiedy możę sie poprawic wynki
prosze o info zalezy mi na odpowiedzi
ps. alex mam miec diete antyhistaminowa o co chodzi w tym temacie
napisał/a: Peter 2011-01-13 14:08
Czy dziecko ma mleko hypoalergiczne? To podstawa.
Często pokarm matki jest alergenny, nie mówi się o tym w obecnym czasie tak popieranego karmienia naturalnego. A to może prowadzić do problemów alergicznych. Ja byłbym za próbowaniem wyeliminowania z diety czynników potencjalnie alergizujących, a nie szukaniem leku, który problem rozwiąże, bo tak naprawdę takiego nie ma.
Nie można dać odpowiedzi, co było przyczyną rozszerzenia się infekcji gronkowcowej.
Poprawy wyników można się spodziewać za 2, 3 tyg. Co do mięsa, to ostrożnie z mięsem drobiowym, króliczym. Może też uczulać.
Są pokarmy, które same w sobie zawierają histaminę, albo są induktorami histaminy w organiźmie. Do takich należy mięso ryb, mleko, mięso czerwone. Potencjalnie alergizujące (a więc aktywizujące histaminę w organiźmie jest czekolada, seler, sery żółte, sery topione, laktoza, niektóre produkty zbożowe zwierające gluten). To długa lista, może wprawić w zakłopotanie. Oczywiście, część tych wymienionych pokarmów z pewnością dziecko jeszcze nie jada, ale niektóre już sądzę, że tak.
napisał/a: dzidzi76 2011-01-14 23:33
dzieki peter
mama ma diete antyhistaminowa, nie jada cytrusów, orzechów , czekolad, ryb ,itp..... mały jest dokarmiany bebilon pepti , regularnia zjada zupki z indykiem lub z królikem, kaszki. pani dermatolog w szpitalu zaleciła żonie spożywanie 2 razy na tydzien przetworzonego mleka krowiego(ser, jogurt) w celu pobudzania systemu odpornościowego czy trzymac sie tego czy wogóle odstawic nabiał. generalnie stary sie małego żywic produktami" organicznymi"
w panelu alergicznym wyszło ze jest uczolony na orzechy i czekolade chociaż żona nie jada tego typy rzeczy.
jescze kwestia tej anemi czy podawanie zelaza wystarczy+mieso w diecie czy cos jeszcze trzeba by było wprowadzic
z góry dziekuje
napisał/a: ania_wwaw 2011-01-30 15:05
witam
Bardzo prosze w rozwiazaniu problemu , który mam z moim 17 letnim synem , który ma AZS i co najgorsze gronkowca złocistego MRSA stwierdzonego na skórze , w nosie i gardle . Gronkowcem zaraził sie pół roku temu na wakacjach i od tego momentu nie można sie go pozbyć. Brał juz Taromentin , Unidox , Biseptol - za kazdym razem antybiotyk pomagał na ok. 2 tygodznie po czym problem powracał, na całym ciele robią sie ropne czyraki ( nawet na powiekach), a poniewaz syn ma AZS jego skóra jest strasznie swędząca , a co za tym idzie rozdrapana. Odwiedziliśmy już paru profesorów z każdej dziedziny alergologa , dermatologa a nawet imunologa. W szpitalach leżał już 3 razy i ma chyba ma wszystkie możliwe badania, jednak nikt nie wie jak sie gada pozbyć na stałe .Chciano go leczyć LINEZOLIDEM bo tylko na niego jest wrazliwy . ale w ostatniej chwili zaniechano leczenia . Lekarz z oddziału imunologii zaproponował leczenie fagami , jednak inni lekarze sa przeciwni ze względu na jak twierdzą - mała skutecznośc duże pieniądze . Dodam że u mnie stwierdzono tego gronkowca w nosie( nie daje zadnych objawów ) - po leczeni Bactrobanem zamienił sie w coś innego ( nie MRSA)Prosze powiedz co robić , gdzie sie udać , jak leczyć - gronkowieC zaostrza AZS a AZS gronkowca.

Ania
napisał/a: Peter 2011-01-31 08:33
Chciałbym widzieć antybiotykogram. Bo jeśli tylko jest wrażliwy na linezolid, to nie jest to MRSA, tylko VRSA. Tak więc coś jest nie tak z diagnostyką tego gronkowca.
napisał/a: ania_wwaw 2011-01-31 11:07
napisane jest MRSA , MLSB
wymaz z dnia 7.10.10.
amikacyna - s
chloramfenikol - s
ciprofloksacyna - r
doksycyklina - s
gentamicyna - s
kwas fusydowy - s
lewofloksacynqa - r
linezolid - s
moksyfloksacyna-I
mupirocyna -s
netylmycyna -s
ryfampicyna - s
teikoplanina -s
tigecyklina - r
wankomycyna - s
R- OPORNY , S - WRAZLIWY
MIC AMIKACYNA>=4 ug/ml
MIC NETYLMYCYNA >=0,19 ug/ml
MIC LINEZOLISD >=1ug/ml
MIC TIGECYKLINY>=0,75ug/ml
uwaga !
MIC WANKOMYCYNA>=1,5 ug/ml
MIC TEIKOPLANINA>=0,75 ug/ml
ze waględu na uzyskane wartości MIC dla glikopeptydów istnieje duże prawdopodobienstwo niepowodzenia leczenia wankomycyną lubteikoplaniną oraz braku efektu terapeutycznego
mam jeszcze pozniejsze wymazy z 17.12.10
erytromycyna -oporna
klindamycyna - wrażliwa
kotrimoksazol--w
oxacylina -o
mikrobiolog powiedział ze wrazliwosc tych antybiotyków nie jest duża i jest prawdopodobne ze nie dadza rady.
napisał/a: Peter 2011-01-31 15:24
Tak, to jest MRSA.
Ja zasugerowałbym jednak leczenie wysokimi dawkami tobramycyny (Nebcin, Brulamycin) łącznie z preparatem Echinacea compositum SN. Ile syn waży?
napisał/a: ania_wwaw 2011-01-31 15:36
164cm , 48-49 kg
napisał/a: Peter 2011-02-01 07:40
W takim razie dawka 100 mg. 1 raz na dobę. przez 3 dni, potem 80 mg. przez następne 5-7 dni. I do tego wspomniana echinacea co 2 dzień 1 amp.
Echinacea comp. winna (a właściwie jest konieczna) być stosowana jeszcze przez 4 tyg. po zakończeniu antybiotyku.
Po 5 dniach leczenia kontrola obrazu krwi (morfologia i wydolności nerek - mocznik, kreatynina).
napisał/a: ania_wwaw 2011-02-07 12:43
dziękuje