GRONKOWIEC W GARDLE I NOSIE U 3,5 LATKI

napisał/a: afrodyta50 2010-12-17 18:51
Witam wiem, że temat ten był już poruszany, ale każdy przypadek jest inny. Proszę o opinie kogoś kompetentnego, bo sama juz nie wiem co robić. Mam mętlik w głowie od natłoku informacji. Zacznę od początku. Moje dziecko do 3 roku życia chorowało ze 2-3 razy. Kiedy poszła we wrześniu do przedszkola choruje non stop. 5dni chodzi do przedszkola 14 choruje. Za każdym razem osłuchowo ok. Po wizycie u laryngologa okazało się że ma przerośnięty migdał. Leczona jes lymphomyosot 15ml x3., krople flixonose i ringosol i nadal to samo. Miała testy alergiczne i wyszły ok, Dziś odebrałam wyniki wymazu z nosa i gardła:(O-OPORNE, WR-WRAŻLIWE, ŚR-ŚREDNIO WRAŻLIWE)
staph. aureus(ASSA)
PENICYLINA O
AMPICYLINA O
AMOKSYCYLINA O
AMOKSY/KW, KLAW. WR
CEFALOTYNA WR
CEFAZOLINA WR
CEFUROKSYM WR
CEFAMANDOL WR
ERYTROMECYNA WR
KLINDAMYCYNA WR
TETRACYKLINA O
CYNA WR , KLOKSACYLINA WR,KLARYTAMYCYNA WR
GENTAMYCYNA ŚR, KOTRIMOKSAZOL WR
napisał/a: afrodyta50 2010-12-17 18:55
W nosku jest jeszcze MUPIROCYNA-WR
Nie wiem co robić jedni lekarze radzą by zdecydowanie nie wycinać migdała inni żeby natychmiast wyciąć. Dziecko non stop ma kaszel i katar, Kaszel męczy ja nawet w nocy. 22GR. mamy wizytę u pediatry. Może ktoś podpowiedziałby co podawać małej. dziękuję
napisał/a: afrodyta50 2010-12-19 16:20
Witam PONOWNIE ja roszę o opinie kogoś kompetentnego, bo sama juz nie wiem co robić. Mam mętlik w głowie od natłoku informacji. Zacznę od początku. Moje dziecko do 3 roku życia chorowało ze 2-3 razy. Kiedy poszła we wrześniu do przedszkola choruje non stop. 5dni chodzi do przedszkola 14 choruje. Za każdym razem osłuchowo ok. Po wizycie u laryngologa okazało się że ma przerośnięty migdał. Leczona jes lymphomyosot 15ml x3., krople flixonose i ringosol i nadal to samo. Miała testy alergiczne i wyszły ok, Dziś odebrałam wyniki wymazu z nosa i gardła:(O-OPORNE, WR-WRAŻLIWE, ŚR-ŚREDNIO WRAŻLIWE)
staph. aureus(ASSA) MUPIROCYNA WR
PENICYLINA O
AMPICYLINA O
AMOKSYCYLINA O
AMOKSY/KW, KLAW. WR
CEFALOTYNA WR
CEFAZOLINA WR
CEFUROKSYM WR
CEFAMANDOL WR
ERYTROMECYNA WR
KLINDAMYCYNA WR
TETRACYKLINA O
CYNA WR , KLOKSACYLINA WR,KLARYTAMYCYNA WR
GENTAMYCYNA ŚR, KOTRIMOKSAZOL WR afrodyta50
napisał/a: Peter 2010-12-21 08:25
Na razie nie usuwać. Stosować lymphomyosot jak wyżej i do nosa lekarz może przepisać antybiotyk w maści Bactroban
napisał/a: afrodyta50 2010-12-21 09:36
Serdecznie dziękuję za odpowiedź. wczoraj skończył się lymphomyosot, bylam w aptece jest tylko w tabletkach, czy moge go stosować u małej i w jakiej dawce(rozpuszczony w wodzie)?
napisał/a: Peter 2010-12-27 13:34
1 tabl. 3 razy dziennie.