Grzybica

napisał/a: Kanarek1987 2010-12-16 12:47
Witam , od tego roku - miesięcy letnich pojawił się u mnie problem, z którym do tej pory w swoim 23 letnim życiu nie miałem styczności - mianowicie - grzybica narządów płciowych :( . Pierwsza przygoda... gdzieś w sierpniu .. została zwalczona maścią ogólnie dostępną clotrimazolum . Jestem osobą raczej dbającą o higiene osobistą , myjącą narządy przynajmniej 2 razy dziennie i zmieniającą codziennie bieliznę. Po pierwszym ataku, który ustąpił całkowicie po zastosowaniu prawie miesiąc czasu tej maści .. spokoju miałem może tydzień ? Kolejny raz wystąpiła u mnie czerwona wysypka i nalot... Drugi raz również zwalczony maścią clotrimazolum i tabletką ( antybiotykiem ) przepisaną przez dermatologa - nazwy nie pamiętam .. wiem że jest to jedna tabletka ( dawka ) którą łyka się raz. Grzybica ustąpiła.... minęło może 3 tyg .. miesiąc... .mam 3 nawrót w ciągu 5 miesięcy ... i szczerze mówiąc już nie bardzo wiem jak się bronić. Wiadomo zaraz odpiszecie mi , że trzeba iść do lekarza ( trzeba było ) i taki mam aktualnie zamiar ale tak z ciekawości pytam czy lekarz doradzi mi coś innego ? Są jakieś inne leki pomagające w walce z tą chorobą ? Czy znów zostaje mi miesięczna kuracja clotrimazolum i tyle ? Dlaczego również te nawroty są tak częste ... gdzie może leżeć przyczyna ?

Z góry dziękuje za odpowiedź
napisał/a: piotrosiama 2010-12-16 13:03
A czy Twoja partnerka również została przeleczona - bo może tu tkwi problem. W takich sytuacjach leczeniem obejmuje się obojga partnerów, gdyż w przeciwnym przypadku następują nawroty.
napisał/a: Kanarek1987 2010-12-16 13:11
najlepsze jest to ... że przez okres od sierpnia kiedy zaczęła u mnie występować ta choroba.. całkowicie zaprzestałem kontaktów seksualnych (bez wyjątków) właśnie po to by nie zarazić kogoś innego . Więc raczej nie tu tkwi problem .
napisał/a: dafff 2010-12-16 15:48
grzybica narządów płciowych bardzo często nawraca jeżeli nie została do końca zaleczona. Nawet jeżeli podczas leczenia objawy ustały należy dalej stosować przepisany lek. Nawroty są częste ponieważ zostaje naruszona naturalna flora bakteryjna narządów płciowych i każdy następny kontakt z grzybem może stać się początkiem nowego zakażenia ponieważ organizm nie będzie w stanie się bronić. Wydaje mi się, że innej rady nie ma tylko trzeba powtórzyć kurację i tym razem uważać dosłownie na wszystko.