Hashimoto a dawstwo organów

napisał/a: Diuna_4 2011-01-07 21:37
Witam

Czy przy Hashimoto mozna być dawcą organów? Od lat wożę ze sobą oświadczenie - zgodę na pobranie moich organów. Jestem też w banku dawców szpiku. Czy powinnam zmienić zgodę na ostrzeżenie o chorobie autoimmunologicznej i taką samą informacją podzielić się z bankiem szpiku kostnego? Krwi oddawać juz też nie mogę, nawet przy dobrych wynikach?

Diuna
djfafa
napisał/a: djfafa 2011-01-08 12:54
Na pewno nie możesz oddawać krwi i być dawcą szpiku kostnego, a jak jest z innymi narządami, z tego co wiem również nie można być dawcą innych narządów, ale na 100% przyznam się że nie wiem, może ktoś z forowiczów wie więc też z chęcią poczytam :)
napisał/a: maciup 2012-04-30 00:47
Okazuje się, że można być dawcą szpiku z chorobą Hashimoto. Jako potencjalny dawca zarejestrowałem się ponad 4 lata temu, jednak chorobę Hashimoto stwierdzono u mnie ok. 2 miesięcy temu. Niedawno napisałem do fundacji DKMS (tam jestem zrejestrowany), że chciałbym się wykreślić z rejestru właśnie z powodu tej choroby. W odpowiedzi otrzymałem, że choroba Hashimoto nie jest przeciwskazaniem do oddawania szpiku. Zostałem dodatkowo zapytany jakie leki przyjmuje i w jakiej dawce i stwierdzono, że wszystko jest ok. Dlatego zachęcam abyście zapytali indywidualnie w instytucji w której chcecie oddawać szpik jak sprawa ma się do was.

P.S. Sorry za odkopanie tak starego wątku, ale nie sądzę, żeby w tej sprawie potrzeb było zakładać kolejny.
djfafa
napisał/a: djfafa 2012-04-30 06:45
Dzięki nie wiedziałem tego, zaskoczyłeś mnie, muszę pomyśleć, krwi nie mogę oddawać nad czym ubolewam, ale może warto pomyśleć o szpiku.