hemoroidy / kandydoza ?

napisał/a: grss 2010-11-17 13:34
Witam.
Od bardzo dawna mam hemoroidy, jednak jakiś rok może dalej zaczęły się problemy z jelitami. Przeżyłem sporo stresu, długo pracowałem, mało spałem i takie tam, stąd padło podejrzenie na nerwicę jelit. Zmieniłem dietę i zaczęło być dobrze do pewnego czasu. Wyrosło mi coś na podniebieniu. Poszukałem w sieci i prawdopodobnie to drożdżyca. Nie mniej zaniedbałem sprawę i teraz drożdżyca przerodziła się w ogólnoustrojową (a przynajmniej wskazują objawy na to). Zrobił się problem z częstym oddawaniem moczu, słabe krzepnięcie krwi, czasem uczucie bólu mięśni. Objawy te złagodziłem Activią. No ale to takie łatanie czas przerwać. Pytnie do jakiego lekarza się wybrać gastrolog czy proktolog. Bo z tego co wiem wszystko przez te hemoroidy :(
Jeśli zna ktoś dobrego lekarza proszę o namiar :) bo wiem że z tymi grzybami jest problem w leczeniu

Pozdrawiam
napisał/a: smed 2010-11-18 13:51
Witam,

Co do grzybicy, niech się Pan zgłosi do lekarza rodzinnego. Prawdopodobnie przepisze Panu jakiś lek przeciwgrzybiczy. A co do hemoroidów, to niech Pan załatwi skierowanie od rodzinnego do chirurga, bo oni się tym zajmują.
napisał/a: grss 2010-11-18 15:06
A objawy związane z częstym oddawaniem moczu i słabym krzepnięciem krwi nie są czasem skutkiem osłabienia wew. narządów ? Jeśli tak to czy samo leczenie grzybów da radę czy poza tym trzeba coś jeszcze ?
napisał/a: smed 2010-11-19 17:10
Właściwie, jakie były te "problemy z jelitami"? Czy występowały wtedy biegunki, zaparcia, bóle brzucha, krwawienia?
Czy obecnie po okresie spokoju spowrotem powróciły?
Jak długo wcześniej trwały?

Ile Pan ma lat? Czy leczył się Pan kiedykolwiek na jakieś inne choroby? Miał Pan problemy z wątrobą? Czy kiedykolwiek występowała żółtaczka, albo podwyższenie poziomu AST i ALT?
Na jakiej podstawie stwierdzono zaburzenia krzepnięcia? Jakie badania wykonano w tym celu i jakie były wyniki?

Odnośnie tej grzybicy, to uogólniona grzybica narządowa, jest procesem bardzo ciężkim, zwykle u pacjentów ciężko chorych, z upośledzeniem odporności. A typowe objawy, to pojawiające się cechy niewydolności narządowej.
Myślę, że nie ma Pan uogólnionej grzybicy.

Jak często oddaje Pan mocz? Czy podczas sikania odczuwa Pan jakiekolwiek dolegliwości?