immunoup a biostymina

napisał/a: dankan20 2011-05-14 11:03
Witam od 2 tyg biore preparat na uodpornienie ImmunoUP a od wczoraj zaczołem również biostymine i nie do konca wiem czy tak można czy niczemu to nie szkodzi itd.
napisał/a: alchemik1 2011-05-14 11:47
Nie ma interakcji. Należy jednak pamiętać, że żadnych immunostymulatorów nie należy przyjmować przewlekle.
djfafa
napisał/a: djfafa 2011-05-14 11:53
Tak jak kolega napisał aczkolwiek zasadniczo nie łączy się dwóch preparatów wpływających na układ odpornościowy, bo raczej bierze się najpierw jeden potem drugi, no i jak zostało napisane okres stymulacji nie może być przesadnie długi.
napisał/a: dankan20 2011-05-17 21:37
Dowiedziałem się czegoś ciekawego.Po 3 dniowej kuracji biostyminą zaczęły mnie bardzo boleć stawy.Pewna Pani doktor powiedziała mi że to przez to że leki te stymulują przeciwciała które zwiększając swą aktywność w moim przypadku mi szkadzą bo atakują bakterie znajdujące sie w moich stawach (wynik ASO od kilki miesięcy w okolicach 1000 po kuracji debecyliną i innymi antybiotykami nie spadł,midały do wycięcia)przez co bardziej mi szkodzą niż pomagają.zaleciła mi wykupić sobie praparat którego nazwy zapomniałem ale jest to pierwsze mleko krowy po urodzeniu cielaka tzw.siara i immunocomplex bo podobno te preparaty nie wywołają takich reakcji jak aloes,beta glukeny czy np preparaty takie jak luivac czy nawet ehinacea ktore stymulują organizm jak to powiedziała ogolnie.Ciekawa rada bo nigdy wcześniej nie spotkałem się z taką ani u lekarzy ani na forach ale jakby logiczne jest to co mówiła.
djfafa
napisał/a: djfafa 2011-05-17 21:52
To co opisujesz może mieć wyłącznie miejsce przy chorobie autoimmunologicznej.
napisał/a: alchemik1 2011-05-18 09:01
Ja mogę dodać, że układ immunologiczny to bardzo wrażliwa część organizmu. Taka aktywność przeciwciał jest rzeczywiście charakterystyczna dla chorób autoimmunologicznych, jeśli chodzi o stawy to typowe w tym przypadku jest RZS i ZZSK. A co do leków immunostymulujących powiem tak - dobrze jest wziąć gdy jest potrzeba, ale w odpowiedniej ilości i w odpowiednim czasie, a gdy kuracja nie jest wymagana to nie powinno się zażywać. Typowe dla układu immunologicznego jest przyjmowanie szczepionek. Jak wrażliwy jest ten układ mogę powiedzieć sytuacje z przed kilkunastu może kilkudziesięciu lat. Ktoś wpadł na pomysł: Po co robić sobie kilka szczepień, skoro można wszystko wrzucić do jednej strzykawki i załatwić jednocześnie? Tylko jak się okazało szczepionka ta wzbudzała takie zamieszanie w organizmie, że zaobserwowano znaczny wzrost zachorowań na choroby nowotworowe. I na tym skończono tego typu pomysły.