Interpretację badania cytologicznego

napisał/a: PorcelanowaGeisha 2010-09-02 22:12
Witam. Ostatnio byłam pierwszy raz u ginekologa z objawami grzybicy. Jestem dziewicą więc pani ginekolog nie mogła zrobić "pełnego" badania. Zrobiła mi jednak cytologie, dziś odebrałam wyniki. Bardzo dużo czytałam na ten temat w internecie jednak absolutnie nie rozumiem co jest na mojej karcie :( Wydaje mi się taka mało szczegółowa! Pani ginekolog ma urlop i wizytę mam dopiero za miesiąc. Bardzo się niepokoję. Proszę o pomoc.

Nabłonki (+++)
Pałeczki kwasu mlekowego (-)
Leukocyty (-)
Flora bakteryjna (+++) ziarniaki
Rzęsistek pochwowy (-)
Grzyby (-)
Dwoinki Neissera (-)

Stopień Czystości pochwy IIc

Wiem, że muszę uzupełnić Pałeczki kwasu mlekowego, wiem też, że grzyb nie przedarł się do " środka". Ale co oznaczają te nabłonki i ziarniaki? i tyle tych plusów? :( Wiem też, że stopień czystości pochwy II jest w miarę dobry. Ale co oznacza to c?
Błagam, pomóżcie. Jestem młodą dziewczyną i nie mogę liczyć na wsparcie żadnej dorosłej kobiety. Nie wiem czy szukać innego lekarza? Czy poczekać :(

Z góry dziękuję!
napisał/a: millo1 2010-09-03 10:12
stan zapalny - waginoza bakteryjna, pewnie staphylococcusy lub streptococcusy się wdarły. nie dziwne skoro nie ma w ogóle bakterii kwasu mlekowego. łykaj lacibios femina i noś bawełnianą bieliznę. lepiej z leczeniem nie zwlekać - jeśli możesz, pójdź do innego lekarza.
napisał/a: PorcelanowaGeisha 2010-09-04 17:33
Bardza, bardzo, bardzo dziękuję!