irytujący kamien w nerce

napisał/a: source 2010-09-07 20:03
witam!
jakiś tydzień temu został u mnie zdiagnozowany kamień w nerce (mały bo ok 4mm). objawem była duża ilość krwi w moczu(potem to ustało). dostałam skierowanie do lekarza specjalisty, przepisał lek (rowatinex) i powiedzial ze za jakies 10 dni kamienia nie powinno juz byc. teraz jest 7dzien brania tego leku a od 2 mam znowu obfite krwawienie (duzo mocniejsze niz wczesniej) czy to jest normalne? czy tak własnie "wydala" sie z organizmu ten kamien?
pozdrawiam :)
napisał/a: paja1 2010-09-16 22:35
Czy to na pewno jest krew w moczu? Ciemny mocz może świadczyć o dużej ilości bakterii. O ile dobrze się orientuje to rowatinex jest lekiem przeciwbólowym, a nie typowym w problemach z nerkami.Chciaż mogę się mylić, bo nie jestem lekarzem. Ja ten lek miałam brac tylko w momencie silnego bólu. Czy lekarzem był urolog czy też pierwszego kontaktu?
Ja miałam i niestety mam ponownie kamień na nerce i z mojego dośwtadczenia lekarsta nie usuną kamienia, a jedynie troche zmniejszą ból i działaja przeciwnbakteryjnie (przynajmnej w moim przypadku tak było). Gdzieś w internecie znalazłam info. że jest jakis rodzaj kamienia na którego działają tabletki.
Tutaj racze lekarz postawił na samoistne wydalenie z organizmu co nie jest rzeczą przyjemną. czy nie powinno być kamienia to ja bym z tym dyskutowała, bo mi z 5 mm po miesiącu doszło do 12 mm(przy tej wielkości miałam mieć robiony zabieg), a obecnie mam kamień 5 mm i będę miała ultradźwięki na niego.
napisał/a: source 2010-09-17 14:41
to na pewno była krew. byłam ostatnio u lekarza urologa (bo to on przepisal mi ten lek) z wynikiem badania rtg jamy brzusznej i stwierdzil ze po kamieniu nie ma sladu a co do krwawienia to nie jest pewnien co to moglo byc. powiedzial tez ze mam jakis dziwny ksztalt lewej nerki (kamien byl w prawej) a zołądek wygląda jakby były tam jakies polipy albo coś w tym rodzaju. wykonal tez ponowne usg ale nic nie zauwazyl. mam teraz zrobic tomografie, jednak termin mam dopiero za 4 miesiace...
napisał/a: paja1 2010-09-17 19:42
W takim razie to krwawienie może być spowodowane innymi problemami o których wspominasz. Kamień może został już wydalony lub się przemieścił w inne miejsce. Wsszystko powinna pokazac tomografia, a co do rowatinex-u to pomyliłam go z innym lekarstwem. Życzę aby okazało się że kamienia już nie ma i polecam w problemach z nerkami co jakiś czas wypić odrobinę piwa i żurawiny.