Jak dbać o cerę trądzikową?

napisał/a: musii 2010-10-07 11:28
Witam. Od kilku lat walczę z trądzikiem (mam już 22lata). Raz jest lepiej, raz gorzej - jednak nic nie pomaga. Stosowałem już różne preparaty (oprócz izoteku - nie stosuje go ponieważ trądzik po skończeniu kuracji często powraca, a 2000 zł na taką kurację to dla mnie duże pieniądze).

Myślę, że może zacznę dbać o cerę jakoś inaczej. I tutaj mam pytanie, jak dbać o cerę trądzikową? Jestem facetem i mam problem z goleniem, nie mam natomiast z demakijażem ;) Obecnie stosuje rano żel do mycia twarzy antybakteryjny przeciwtrądzikowy (soraya antybakteryjny, antytrądzikowy do mycia twarzy) i używam maści DUAC. Wieczorem stosuje pastę cynkową - rano syfki są wyschnięte i je złuszczam.

1. Jak dbać o tą skórę, co mam stosować, a co mam nie stosować?
2. Jak używać żelu do mycia twarzy? Mam myć twarz w ciepłej czy gorącej wodzie (otwieranie porów czy coś tam).
3. Jak wyciskać syfki, żeby nie roznosiły się bakterie po całej twarzy? Wiem, że nie należy ich wyciskać, ale jak idę do pracy czy na uczelnie to nie mogę iść z białymi wypryskami... Czy jak rano wycisnę je a później będę używał tego żelu antybakteryjnego do mycia twarzy to bakterię się zmyją? Czy po całej twarzy się rozejdą razem z tym żelem...?
4. Czy jeżeli mam jeszcze trądzik, pojawiają się pryszcze to czy mogę już stosować jakąś maść na blizny po trądziku?
5. Jak się golić? Używam jednorazowych maszynek do golenia. Przed goleniem używam pianki do golenia, pryszcze też wpadają pod maszynkę... Po tym myje się tym żelem antybakteryjnym. Czytałem że stosuje się jakiś żel nawilżający zamiast pianki? Jaki ten żel np. mam użyć?
6. Może jakiś tonik jeszcze używać, jakiś żel do nawilżania twarzy?

Dzięki za odpowiedzi i wszystkie porady ;)