Jak odbudować zniszczone włosy?

napisał/a: spalona_94 2010-08-25 19:57
Witam:) Mam włosy blond takie do łopatek, cienkie. Nie farbuje włosów, ale mam falowane, ktore sie wgl nie układaja wiec je prostuje prawie codziennie(niezbyt dobra prostownica, a i teraz to i juz to prostowanie nie jest dobre bo one wtedy sa takie przyklapniete i zaraz wyglądają jak tłuste), myje je codziennie rano bo sie straszcznie przetłuszczaja, ale są za to bardzo przesuszone, do tego mam porozdwajane jak i nie poroztrajane końcówki. Używałam różnych środków, ale jakoś nie widze róznicy. Nie wiem czym je zniszczyłam tak czy ta prostownica Chciałąbym miec zdrowe grube włosy. Nie licze od razu na cuda, ale co mogłabym zrobić, żeby je powoli doprowadzać do normy.. Zrobie wszystko zeby tylko poprawic ich kondycje.
napisał/a: piotrosiama 2010-08-25 20:04
Jeśli lubisz domowe maseczki to poczytaj na forum - podawałyśmy różne. Możesz też kupić gotowe - osobiście polecam Vax, są różnego rodzaju. Radzę poszukać apteki gdzie możesz kupić jednorazową saszetkę - koszt ok. 2 zł, wypróbujesz i dobierzesz sobie najodpowiedniejszą.
napisał/a: claudiaa94 2010-08-26 09:27
Po pierwsze, oduczyć się prostowania. Najlepsza metoda. Jeśli nie możesz, to zainwestuj w dobrą prostowicę i środki ochronne.
Po drugie podciąć końcówki. Włosy są połamane/porozdwajane na całej długości? Ja od rozjaśniania mam połamane i porozdwajane z tyłu głowy (te włosy od szyi, które znajduję się pod innymi, więc tego nie widać, gdyż są zasłonięte). I tak powróciłam do swojego koloru, w ogóle odradzam farbowania, najlepszy naturalny:)
Stosuję jedwab biosilk, ale tylko na końce, nigdy nie stosować przy głowie! Kiedyś używałam maski placenta, ale włosy się po niej przetłuszczały. Może jakiś szampon do włosów przetłuszczonych, nawilżający. Radzę wybrać się do drogerii lub apteki i coś wybrać. Nie licz na grube i zdrowe włosy. Na pewno poprawi się ich kondycja, ale nie będą takie, jak przed prostowaniem. Zaden kosmetyk nie robi cudów, to tylko chwyt marketingowy.
napisał/a: szansa1 2010-09-20 21:51
Witam.
Poprawił się stan włosów, czy rady dały pozytywne efekty?
Pozdrawiam
spalona_94 napisal(a):Witam:) Mam włosy blond takie do łopatek, cienkie. Nie farbuje włosów, ale mam falowane, ktore sie wgl nie układaja wiec je prostuje prawie codziennie(niezbyt dobra prostownica, a i teraz to i juz to prostowanie nie jest dobre bo one wtedy sa takie przyklapniete i zaraz wyglądają jak tłuste), myje je codziennie rano bo sie straszcznie przetłuszczaja, ale są za to bardzo przesuszone, do tego mam porozdwajane jak i nie poroztrajane końcówki. Używałam różnych środków, ale jakoś nie widze róznicy. Nie wiem czym je zniszczyłam tak czy ta prostownica Chciałąbym miec zdrowe grube włosy. Nie licze od razu na cuda, ale co mogłabym zrobić, żeby je powoli doprowadzać do normy.. Zrobie wszystko zeby tylko poprawic ich kondycje.