Jakie badania na NIEKOŃCZĄCY się katar utrzylatki

napisał/a: bobusie 2011-05-10 20:33
Bardzo dziękuję za zainteresowanie i wsparcie. Chciałam jednak zapytać, 1. czy immunoglukan zacząć podawać dopiero po zakończeniu polivaccinum (czytałam o tym na forum)- zostały nam 2 tyg., czy dopiero po zakończeniu oraz czy ten suplement mogę podawać przez okres letni i ponownie wrócić do niego jesienią (chociaż te katary są bez względu na porę roku). 2. mały w trakcie podawania polivaccinum dostał kataru - trwa od tygodnia, ale bardziej przeźroczysty niż zwykle, czy kontynuować szczepionkę czy pokazać się znowu laryngologowi, by coś zaradził? 3. - jesteśmy z okolic Wieliczki i od lipca mamy mieć zjazdy do sanatorium w kopalni - czy zdaniem Pana Doktora to dobry pomysł? Raz jeszcze dziękuję za szybkie odpowiedzi.
napisał/a: Peter 2011-05-11 08:45
Jeśli zostały 2 tyg, to po zakończeniu Polyvaccinum. Podawać przez 3 msc, potem przerwa ok. 2 msc i można powtórzyć. Jeśli wysięk jest przeźroczysty, katar niedokuczliwy, to można sobie na razie darować laryngologa. Sanatorium w Wieliczce ok.
napisał/a: bobusie 2011-05-11 20:41
Raz jeszcze dziękuję za odpowiedzi.
napisał/a: bobusie 2011-05-22 10:57
Witam ponownie, niestety synek od czwartku zaczął gorączkować nawet do 39 stopni (pediatra stwierdził anginę paciorkowcową, laryngolog ostre zapalenie gardła - tak, czy tak czekałam 3 dni i w końcu podałam antybiotyk - rano temp. skoczyła do 39,2, więc chyba nie miałam na co czekać). Mam jednak pytanie - laryngolog nie kazał odstawiać polivacciny przy antybiotyku, tylko kontynuować. Nie zapytałam jednak, czy w sumie krople mają być podawane przez 6 tyg. czy do końca opakowania? Ponadto zakupiłam wspominany wcześniej imunoglucan - i zastanawiam się, kiedy go podać: czy mogę zaraz po zakończeniu antybiotyku i jak wg Pana lepiej podawać: rano na czczo czy wieczorem?
napisał/a: Peter 2011-05-24 08:36
Polyvaccinum winno być podawane przez 6 tyg.
Imunoglukan podawać na czczo. Można zaraz po antybiotyku.
napisał/a: bobusie 2011-05-24 18:10
Panie Doktorze - ja tym razem z kolejną nowością. Otóż mojemu synkowi oprócz tej anginy zaczęły się pojawiać na ciele plamy - myślałam że to może uczulenie na antybiotyk lub ospa, poszliśmy do pediatry - i orzekł, że ospa - rzeczywiście panowała w przedszkolu. Przepisał nam heviran 400 3 razy 1 tabl. na 10 dni (czy to aby nie za dużo? bo pani w aptece twierdziła, że dla 5 latka wystarczy 2 tabletki - Mateusz jest jednak duży, waży ok. 27 kg). Kiedy zatem mogę podawać imunoglukan? I jeszcze jedno - czy tę anginę można jakoś połączyć z ospą? I tak z ciekawości, co Pan sądzie na temat suplementu transfer factor - bo nasz lekarz jest zachwycony, kazał wrócić do niego późną jesienią, minusem jest jednak cena.
napisał/a: Peter 2011-05-25 14:55
Transfer factor - jak ktoś nie ma uczulenia na składniki mleka krowiego, to można.
Jak dziecko waży 27 kg, to przepisana dawka jest ok.
Ospa osłabia organizm i złapanie anginy nie jest niczym egzotycznym.
Immunoglukan zacząć podawać, jak trochę ustabilizuje się problem i ospy i anginy.
napisał/a: bobusie 2011-05-25 17:44
Panie doktorze, mam jeszcze pytanie, gdyż słyszałam właśnie, że ospa bardzo obniża odporność - czy zatem imunoglucan wystarczy by Mati jakoś się pozbierał, czy warto coś jeszcze podawać oraz jaką zrobić przerwę od przedszkola?
Wiem, że to może nieodpowiedni wątek - ale chciałabym jeszcze prosić o radę dla siebie. Otóż mam ciągłe problemy z gardłem - w lutym amoksilav na zapalenie gardła, w kwietniu augumentin (zmiany w gardle i oskrzelach z wysoką temperaturą)i teraz piękna angina z wykwitami ropnymi - przypuszczam, że zaraziłam się od Mateusza - znowu amoksilaw. Będąc u laryngologa w kwietniu- dostałam, tak jak syn polivaccinum i jakąś płukankę (gliceryna, wit. e i A, jodyna, bo mam przesuszoną i delikatną śluzówkę) - jak widać nie pomogło, bo znowu antybiotyk. W wymazie sprzed pół roku czysto. Jestem nauczycielką, więc cały czas pracuje głosem. Proszę o jakąś wskazówkę i serdecznie dziękuję za zainteresowanie.
napisał/a: Peter 2011-05-26 14:19
No tak. Nauczycielki mają kontakt z dziećmi, a to wylęgarnia wszelkich chorób. Ja proponuję dla pani szczepionkę Polyvaccinum w iniekcji (o ile nie ma przeciwwskazań) przynajmniej w 2 seriach. Ona rozwiąże pani problemy zdrowotne.
Imunoglukan na 3 msc powinien być wystarczający.
napisał/a: bobusie 2011-05-27 19:47
Dzień dobry, a kiedy mogłabym zacząć taką kuracją polivaccinum w zastrzykach (kilka tyg. temu skończyłam tę do nosa, a w poniedz. kończę amoksilav na anginę), ponadto czy taką receptę wypisze mi laryngolog czy musi być homeopata i czy mogę dostać zastrzyk w ambulatorium?
napisał/a: bobusie 2011-06-02 20:10
Dzień dobry, Panie doktorze - byłam dzisiaj u laryngologa. Gdy mu powiedziałam o anginie i przepisanym amoksilavie (przepisany przez lekarza rodzinnego) na 7 dni stwierdził, że to za mało i przepisał mi jeszcze ospen po 3 razy po 2 tabl. na 10 dni, by paciorkowiec nie zaszkodził stawom, nerkom itp.? Nie mam już żadnych nalotów na migdałach, czy zatem ten kolejny antybiotyk jest konieczny (pani w aptece byłą zdziwiona dawką, a ja przerażona jeszcze go nie wykupiłam). Po tym zalecił bronchowaxon, a gdy wspomniałam o polivaccinum w zastrzykach stwierdził, że rzeczywiście lepsze i wypisał - 5 amp. submite, 5 amp. mite i 5 forte. Co do dawkowania stwierdził, że wg ulotki (coś wspomniał że co 3, 5 dni). NA razie mam problem z zakupem tej szczepionki - bo w aptekach jej brak. Co by Pan radził w takiej sytuacji - czy brać ten ospen? i jak dawkować polivaccinum? Swoją drogą jestem bardzo rozczarowana wizytą i to w dodatku prywatną.
napisał/a: Peter 2011-06-03 09:20
Ja nie uważam, by ta wizyta była aż tak rozczarowująca. Bywają znacznie gorsze, i też prywatne. Ospen można, ale 7 dni wystarczy. Tylko w takim przypadku lekarz winien przepisać osłonę bardziej konkretną, by nie doszło do drożdżycy (np. Nystatyna) i oczywiście do tego probiotyk typu Trilac czy Linex.
Bywają okresowe braki tej szczepionki w aptekach i hurtowniach, ale nie trwają dłużej niż 2, 3 tyg. Warto postarać się ją zdobyć i przyjąć. Na pewno pomoże zabezpieczyć się m. in. przed infekcjami typu angina.
Dawkowanie szczepionki wg. ulotki. Poza tym lekarz winien określić sposób podawania na skierowaniu.