Jedno oko rozmazane, drugie nie

napisał/a: Killaz 2010-10-07 20:48
Witam, mam problem. Otóż jednym okiem widzę poprawnie, i z daleka i z bliska, zaś patrząc drugim wszystko mi się strasznie rozmywa, nie mogę 'złapać' ostrości, przeskakuje mi sama, wiem, że to dziwnie brzmi, ale inaczej tego opisać nie potrafię. Ten problem mam z prawym okiem, lewym wszystko widzę idealnie. Dodam, że np. żeby zobaczyć coś minimalnie lepiej prawym okiem, muszę mocno zacisnąć powiekę lewego.
W szkole byłem już odsyłany do okulisty podczas sprawdzania wzroku, ale pani okulistka badała mnie i komputerowo i normalnie, i wszystko było ok, chociaż i tak miałem problemy z odczytywaniem tych liter, bo ostrość mi skakała.
I jeszcze jedno. Gdy patrzę się na jakiś punkt, to tęczówka ze źrenicą po bodajże prawej stronie jest wyżej, niż ta po lewo. Tak chyba nie powinno być?
napisał/a: Agusia1982 2010-10-09 23:17
Powienieneś iść do okulisty.
Czasem wada z czasem się pogłebia.To co kiedyś nie było widoczne teraz może dawać efekt o jakim piszesz.
Tutaj chyba nikt nie wystawi diagnozy i nie stwierdzi co to za wada...okulista i pewnie okularki cię czekają.
napisał/a: Blackursus 2010-10-10 00:54
A jak to stwierdziles, ze teczowka po jednej stronie jest wyzej, skoro nie potrafisz widziec prawidlowo jednym okiem? :))) Dlaczego nie spytasz o to kogos?
Nikt nie potrafi wystawic diagnozy przez internet, skoro masz zastrzezenia co do poprzedniego okulisty, wybierz sie do nastepnego. To moze byc astygmatyzm. Pozdrawiam.