kamica żółciowa i reszta

napisał/a: bornholm1 2006-11-10 19:19
Mam za sobą przebyty stan zapalny śluzówki żołądka oraz
Helicobacteriosis {powyższa dolegliwość została zaleczona}. Następnie Zespół jelita drażliwego na tle zaparciowym; w wyniku stosowania odpowiedniej diety oraz leczeniu farmakologicznemu uzyskałem stan poprawny. Aby nie było za idealnie przyplątała się też kamica pęcherzyka żółciowego. Co prawda pęcherzyk nie był aż tak dotkliwie przepełniony po konsultacji z lekarzem zdecydowałem się na jego usunięcie. Aktualnie mój układ pokarmowy funkcjonuje może nie idealnie ale poprawnie. Spotkałem się z opinią, że pomimo usunięcia pęcherzyka żółciowego oraz zaleczenia występujących dolegliwości; mogą one nawracać. W związku z powyższym mam pytanie : czy w takiej sytuacji jest zasadne oprócz odpowiedniej diety, prowadzenie zapobiegawczego leczenia metodą homeopatyczną? Oczywiście pod nadzorem kompetentnych specjalistów. Moje pytanie wynika z faktu, gdyż w ostatnim czasie narosło dużo negatywnych opinii co do tej metody leczenia. Bardzo proszę jak w takim przypadku postępować w kierunku zapobiegawczym { jak częste kontrole np. gastroskopia lub innego typu badania}; mam tu na myśli głównie kwestię stanu zapalnego żołądka oraz uniknięcie nawrotu kamicy żółciowej.
napisał/a: Peter 2006-11-13 11:56
Odnośnie leczenia homeopatycznego narosło dużo negatywnych opinii bo:
1. medycyna konwencjonalna czuje się zagrożona (wiele leków ma skutki uboczne, coraz więcej pacjentów ich nie toleruje)
2. Pod hasłem homeopatii znajduje się duża ilość hosztaplerów, którzy o tej sztuce leczenia nic nie wiedzą.
3. Pacjent zażywa leki homeopatyczne w sposób niewłaściwy, unieczynniając je lub zażywa je zbyt krótki okres.
4. Wielu traktuje te leki jako panacea, wg. zasady, jak coś nie leczy raka, to jest do d....
5. Leki te nie działają, jeśli organizm stracił zdolności samoregeneracji lub samokontroli (np. choroby z autoimmunoagresji, nowotwory)
Sam stosuję leki homeopatyczne, lecz traktuję je jako leki pomocnicze, w celu zmniejszenia nawrotów choroby i stosuję leki wyłącznie jednej firmy, która ma najbardziej zaawansowane badania w tym kierunku.
Wracając do Twojego schorzenia - jak najbardziej możesz spróbować leczenia homeopatycznego w celu zmniejszenia nawrotów choroby.
napisał/a: bornholm1 2006-11-13 18:41
Powiem tak mam zamiar skorzystac z porady specjalisty w tym zakresie. Wydaje mi się,że postępuję słusznie. Natomiast; faktycznie moim celem jest zapobiegania nawrotom lub ewentualnie zmniejszenie juz istniejących. Podkreślam przy tym,że nie mam zamiaru rezygnować z kontroli specjalistycznych w tym zakresie.