Kamienie nerkowe, jak szybko się tworzą, odnawiają?

napisał/a: Snickers 2010-11-18 21:56
Witam. Mam 28 lat. W marcu miałem dokonywany zabieg usunięcia kamienia z dolnej części moczowodu wielkości około 8 mm poprzez cewkę moczową. Kamień wykryty kamień został poprzez urografię, miał on nieregularne kształty, był dość ostry na krawędziach (ból niesamowity przed jego usunięciem). Minęło te ponad pół roku i zacząłem znowu odczuwać nieprzyjemny ból dolnej partii pleców z tej samej strony co wcześniej. Stąd moje pytanie: czy kamienie mogą się tworzyć tak szybko? Z tego co słyszałem jest to proces jednak kilkuletni, a może podczas urografii nie został wykryty jakiś kamień, który był np w nerce, albo miał inną charakterystykę (nie wszystkie podobno dają cień podczas tego badania). Z góry dziękuję za odpowiedź.
napisał/a: Peter 2010-11-19 11:07
URSL wykazuje wszelkie kamienie. Jak Ci tą metoda usunięto, to nie ma możliwości przeoczenia, jak dobrze lekarz sprawdził moczowód aż do miedniczki nerkowej.Obecne objawy mogą wskazywać na piasek. Po takim zabiegu zaleca się zwykle stosowanie 2, 3 razy do roku preparatu Rowatinex. Ja osobiście polecam bardziej skuteczny Cystone firmy Himalaya (do nabycia w sklepach internetowych lub na allegro).
Proces tworzenia kamienia jest długotrwały, ale jak pojawi się ognisko krystalizacji (np. skupisko bakterii, złuszczonego nabłonka, zlepu leukocytów), to ten proces przyśpiesza znacznie.
napisał/a: ellena 2010-11-19 11:15
a ja mogę Ci polecić sposób na pozbycie się kamieni czy piasku, pisałam już o tym w poniższym poście

http://commed.pl/kamica-moczowodowa-vt54192.html

ja naprawdę nie znam lepszego sposobu na kamienie
napisał/a: Snickers 2010-11-19 14:12
Dziękuję za odpowiedzi. Jeśli chodzi o dokładne sprawdzenie to być może chodzi o tą miedniczkę także, ponieważ przy zabiegu zastosowano znieczulenie zewnątrzoponowe a jednak jak moczowodem przesuwał endoskopem do góry to jednak ból się zaczął pojawiać. Rowatinex stosuję wg zaleceń lekarza jeszcze w szpitalu. 2 x dziennie tak mniej więcej 30 kapsułek na miesiąc, czyli wychodzi 2 tygodnie z lekiem i dwa tygodnie przerwy. Gdy miałem pierwszy atak kolki nerkowej w badaniu moczu wyszły składniki mineralne w postaci szczawianu wapniowego. Po zabiegu w szpitalu w kontrolnym badaniu już ich nie było. Ostatnio w wakacje z innej przyczyny robiłem znowu badanie moczu i szczawian wapniowy już się pojawił. Z tego co wiem z niego mogą powstawać kamienie.
napisał/a: Peter 2010-11-19 14:50
Proponuję dołączyć Cystone. Obecność szczawianów w moczu jest dopuszczalna. Pamiętać należy o piciu dużej ilości wody, można korzystać z leczniczej wody Jana. Ale wyłącznie wg. instrukcji stosowania na opakowaniu.
napisał/a: paja1 2010-11-19 22:01
Ja proponuję zrobić dobre usg jamy brzusznej i będzie wiadomo czy jest kolejny kamień. Ja miałam po pół roku ponownie kamień na nerce.