Kaszel, jak go na chwilę zatrzymać?

napisał/a: asiczka1 2011-01-11 09:51
Witam,

Jestem studentką, obecnie przebywam w mieście, w którym studiuję a u lekarza jestem zarejestrowana w mieście rodzinnym więc mogę się wybrać do niego dopiero w weekend.
Sprawa wygląda tak: mam kaszel od jakiś 5 dni. Nie mam gorączki, ani złego samopoczucia. Kaszel najpierw był suchy.. później (wydaje mi się, ale nie jestem pewna) zamienił się w mokry. Czy to możliwe? Od wczoraj piję tabletki rozpuszczalne Flavamed (ostatni raz przez 17). W nocy strasznie mnie kaszlało. Teraz rano też to wypiłam i dalej kaszlę. I teraz sedno sprawy: jutro mam ważny egzamin, na którym muszę się pojawić.. i fajnie by było żebym nie kaszlała co 30 sekund - tak było w poniedziałek :(( I pytanie: co mogę zrobić żeby na jakieś 3 godziny przestać kaszleć? Czytałam o syropie (?) Thiocodin? albo Acodin? Jak one dokładnie działają? Zatrzymują kaszlenie? Czy mogę je zażyć gdy dziś piję syrop odksztuśny? Jeśli tak, to jak szybo zaczyna on działać? Czy pierwsza tabletka czy łyk syropu da już pożądany efekt czy lepiej zacząć go przyjmować już dziś? Egzamin mam o 9. Dodam, że dziś cały dzień siedzę w domu więc się wygrzewam i piję ten syrop odkrzuśny.
napisał/a: Butterfly:) 2011-01-11 10:19
Przede wszystkim musisz na ten dzień odstawić syrop wykrztuśny, ponieważ on wzmaga kaszel. Bardzo dobre sa tebletki Thiocodin. Zatrzymują one kaszel i działają leczniczo. Jednak po egzaminie wróć do syropu wykrztuśnego. Z tego co piszesz, wygląda to na infekcję wirusową, więc 3 razy dziennie możesz brać 1-2 Rutinoscorbiny i 2 razy dziennie wapno rozpuszczalne. To powinno pomóc. Jeżeli chcesz czujesz się zdecydowanie źle, możesz spróbować, Gripex lub Fervex lub Theraflu bądź coś podobnego do rozpuszczania. Powinno pomóc. Pozdrawiam :)
napisał/a: asiczka1 2011-01-11 10:40
Dziękuję za odpowiedź. Tylko jeszcze jedno mały pytanie. Czy wystarczy jak rano przed egzaminem zażyję ten Thiocodin? Czy zażyć go już dziś wieczorem?
napisał/a: Butterfly:) 2011-01-11 10:51
Lepiej wieczorem. Prześpisz noc spokojnie, a lek będzie wcześniej działał. Tylko pamiętaj, żeby odstawić syrop wykrztuśny. Takie syropy w ogóle przyjmuje się tylko do ok. godziny 17, lub po prostu kilka godzin przed spaniem
napisał/a: wikam2 2011-01-11 12:18
Miałam podobnie do Ciebie. Kaszel suchy zamienił sie w mokry a, że był bardzo uciązliwy to zazyłam Thicodin. Oczywiście jak zwykle pomógł jednak zalecono mi jak mówi Butterfly. Po pierwsze nie mieszać leku na rózne rodzaje kaszlu a Thicodin najlepiej odstawić ponieważ zahamuje to co powinnam odkrztusić. Chyba dobrze mówię :)
napisał/a: Butterfly:) 2011-01-11 15:24
Owszem, dobrze :) Z tym, że część lekarzy zaleca Thiocodin także leczniczo, a nie tylko objawowo, żeby zatrzymać kaszel. Ale faktycznie: albo syropo wykrztuśny, albo Thiocodin. Ewentualnie wykrztuśny rano, a wieczorem, żeby spokojnie przespać noc, tabletka.
napisał/a: wikam2 2011-01-11 15:30
Butterfly:) napisal(a): Ewentualnie wykrztuśny rano, a wieczorem, żeby spokojnie przespać noc, tabletka.


A no to dobrze wiedzieć :)
napisał/a: missblige 2011-01-12 09:07
Ja stosowałam Thiocodin (jedyny tak silnie zatrzymujący kaszel bez recepty). Lepszy jest Ascodan, rzekłabym niezawodny, ale jest na receptę. Pilnuj się - żeby powikłań nie było.
napisał/a: Agaluk 2011-01-18 12:50
Ja tych syropów nie znam. Ale jeśli bierzesz jeden rodzaj (tu odkrztuśny) to nie wolno brać w tym samym czasie drugiego, bo to tak jakbyś neutralizowała działanie pierwszego, Najpierw trzeba ustalić jaki masz ten kaszel. U mnie np. sprawdza się Flegamina. Ułatwia ona odkasływanie flegmy i dzięki temu kaszel uspokaja się. Działanie leku następuje stopniowo i dlatego jest ważne, aby nie przerywać leczenia zbyt wcześnie, zwłaszcza w stanach chronicznych. A profilaktycznie też doradziłabym Ci brać Engystol przez jakiś czas. Pomaga przy infekcjach dróg oddechowych.
napisał/a: blondyneczka_83 2011-01-27 14:37
Thiocodin to rzeczywiście jeden z lepszych, ogólnodostępnych leków na uporczywy kaszel. Natomiast kiedy kaszel robi się mokry, tzn. coś się tam odrywa, to polecałabym ACC max, ewentualnie wspomnianą flegaminę. Engystol możesz brać przez cały czas trwania choroby, jak i po jej zakończeniu, aby wzmocnić i uodpornić organizm.