Kaszel po Biodacynie

napisał/a: maniutek2 2011-01-14 08:52
Witam! Lekarz laryngolog zapisał mojemu synkowi (3,5r.) krople do nosa Oxalin zmieszane z połową ampułki Biodacyny (leczymy migdał i inf.zatokową).Następnego dnia po podaniu 2-3 dawek dziecko zaczęło kaszleć.Kaszel czasem jest suchy a czasem mokry i głównie męczy go w nocy.Ma zawsze 2 ataki w nocy.W dzień kaszle co jakiś czas ale nie ma takich długich męczących ataków.Czy to może być reakcja na Biodacynę czy może po prostu przyplątała się jakaś infekcja?
napisał/a: augustyn888 2011-01-14 21:16
maniutek napisal(a):Witam! Lekarz laryngolog zapisał mojemu synkowi (3,5r.) krople do nosa Oxalin zmieszane z połową ampułki Biodacyny (leczymy migdał i inf.zatokową).Następnego dnia po podaniu 2-3 dawek dziecko zaczęło kaszleć.Kaszel czasem jest suchy a czasem mokry i głównie męczy go w nocy.Ma zawsze 2 ataki w nocy.W dzień kaszle co jakiś czas ale nie ma takich długich męczących ataków.Czy to może być reakcja na Biodacynę czy może po prostu przyplątała się jakaś infekcja?


W ulotkach raczej nie można się doszukać kaszlu, jako skutku ubocznego stosowania leku Biodacyna,więc może to jakaś infekcja.Ale jest zawarta także informacja,że po użyciu tego leku mogą wystąpić objawy niepożądane, nie wymienione w ulotce.Producenci jak zwykle się asekurują z każdej możliwej strony,by nie ponosić w przypadku powikłań, możliwych kosztów odszkodowania.Warto więc wybrać się z dzieckiem do lekarza.Dla dobra dziecka i spokoju sumienia.