Kaszel - udręka - unikat

napisał/a: xfire25 2010-09-11 21:43
Witam . specjalnie zarejestrowałem się na forum aby opisać swój problem . od 3 lat na jesieni ( w tym roku nawet już od połowy sierpnia ) męczy mnie straszny kaszel - aktualnie występuje również katar jednak przy tym na początku września miałem też bóle gardła - głowy -gorączkę .
Tak jak pisałem mam to od trzech lat - trwa zwykle miesiąc może z połówką ( trwało tyle w poprzednich dwóch latach jednak teraz zaczęło się nie np. w listopadzie a w sierpniu ) w ubiegłym roku nie chodziłem z powodu ciężkiego przeziębienia do szkoły z 3 tyg. i przeszło - teraz jestem w liceum i takie rozwiązanie jest niemożliwe - kaszle na lekcjach tak jak bym się dusił co dla innych może wydawać się śmieszne .
Jeśli chodzi o moje podejrzenia to może mieć związek z klatką lejkowatą alee chyba to tylko moje wymysły mam nadzieje ( za 5 miechów mam operacje i 2 lata z blachą w klacie będę chodził :P )
napisał/a: Vattier 2010-09-11 22:01
Przewlekły kaszel suchy (bo rozumiem, że jest on suchy) jest najczęściej objawem astmy oskrzelowej, zespołu spływania wydzieliny po tylnej ścianie gardła (przyczyną jest najczęściej katar sienny lub problemy z migdałkami gardłowymi) lub choroby refluksowej przełyku. Lekarz powinien Cię osłuchać. Powinno się również zrobić RTG klatki piersiowej. Klatka lejkowata raczej nie ma z tym nic wspólnego, zwłaszcza że napady są u Ciebie sezonowe.
napisał/a: Aneta6 2010-10-25 13:35
A czy można mieć kaszel z nerwów? Mój 13 letni syn przed wyjściem do szkoły dostaje takiego kaszlu, że często nawet zwymiotuje. Mówi, że ma kluchę w gardle i nawet gdy jest na czczo to zwymiotuje "niczym" Nie zdarza się to gdy jest sobota czy niedziela i nie idzie do szkoły. Kaszle też przed innymi wydarzeniami nawet miłymi dla niego. Był przebadany laryngologicznie i pod tym względem jest zdrowy, Dodam jeszcze że to mądry i zdolny chłopak, do tego świetnie się uczy i odnosi wiele sukcesów.
Po takich wymiotach może normalnie jeść , więc wydaje mi się, że nie jest to problem gastryczny, Czy tak mogą działać emocje?
napisał/a: Peter 2010-10-25 15:01
Aneta6 napisal(a):A czy można mieć kaszel z nerwów? Mój 13 letni syn przed wyjściem do szkoły dostaje takiego kaszlu, że często nawet zwymiotuje. Mówi, że ma kluchę w gardle i nawet gdy jest na czczo to zwymiotuje "niczym" Nie zdarza się to gdy jest sobota czy niedziela i nie idzie do szkoły. Kaszle też przed innymi wydarzeniami nawet miłymi dla niego. Był przebadany laryngologicznie i pod tym względem jest zdrowy, Dodam jeszcze że to mądry i zdolny chłopak, do tego świetnie się uczy i odnosi wiele sukcesów.
Po takich wymiotach może normalnie jeść , więc wydaje mi się, że nie jest to problem gastryczny, Czy tak mogą działać emocje?

Tak, to może być kaszel psychogenny.