Kiedy posiew

napisał/a: kidnej 2011-01-13 03:26
Witam i bardzo proszę o pomoc.
Tydzień temu dostałam dreszczy i bólu nerek. Temperatura 37,8. Lekarz rodzinny wypisał mi amoksiklav forte. Jestem już w połowie antybiotyku, tzn ostatnia tabletka w niedzielę rano. Niestety nie czuję zbytniej poprawy - dalej mam uczucie rozbicia, ból w plecach, temp. co prawda spadła i waha się od 36,6 do 37,0. Kilka lat temu miałam problemy z nerkami i wtedy mój urolog zawsze w takiej sytuacji zlecał mi posiew. Teraz też tak chcę zrobić. Moje pytanie: ile dni mam czekać od zakończenia amoksiklavu, żeby wynik posiewu nie był przekłamany? Czy już teraz przerwać ten antybiotyk, czy kontynuować do niedzieli?
Jak na złość jeszcze 3 tygodnie temu miałam usuwany ząb i dostałam Dalacin C, o czym powiedziałam mojemu lekarzowi rodzinnemu (temu, który wypisał mi amoksiklav). Czy to mogło wywołać u mnie oporność na ten antybiotyk?
Serdecznie pozdrawiam i proszę o odzew
napisał/a: piotrosiama 2011-01-15 00:25
Witam - antybiotyk należy wybrać do końca zgodnie z zaleceniem lekarza, a jesli chodzi o posiew to myślę że najlepiej odczekać min. 10 dni.
napisał/a: kidnej 2011-01-20 18:16
Serdeczne dziękuję za wsparcie!
Nawet takie, wirtualne jest niesamowicie ważne przy schorzeniach nerek, kiedy to psyche "siada". Poszłam do lekarz rodzinnej, zaleciła dokończenie antybiotyku i wypisała 2 paczki furaginu. Jak je skończę mam zrobić posiew. I tu dziękuję, za wskazanie, że można go wykonać najwcześniej po 10 dniach.
Dostałam też skierowanie na USG nerek. 10 lat temu miałam bardzo rozwiniętą kamicę (kamienie 7 i 6 mm w obu nerkach), po 5 latach USG wykazało, że nerki są bez zmian (czyli że OK, a nie że kamienie były nadal). Potem miewałam nawracające infekcje układu moczowego, robiono kontrolnie USG i również b/z, w związku z czym dostałam Urovaxom, po którym czułam się wprost świetnie ... do czasu zdarzenia które opisałam na tym forum.
Proszę mnie skorygować, jeżeli źle myślę, ale : postaram się zrobić posiew po 15 dniach od odstawienia furaginy (mam nadzieję, że nie będę strasznie cierpieć), zrobię USG i z tymi wynikami diagnoza będzie naprawdę wiarygodna.
Dziękuję i pozdrawiam
napisał/a: piotrosiama 2011-01-20 18:34
Myślę że tak - daj znać po wizycie lek.