Kilka pytań

napisał/a: Asik123 2010-09-20 09:53
Witam,
Bardzo proszę ekspertów o odpowiedź na kilka pytań:
1. Czy fakt przebytej toxoplazmozy może mieć wpływ na bezpłodność? - we krwi są również przeciwcicała
2. Czy w 40 dniu ciąży zarodek może być jeszcze nie widoczny w obrazie USG w macicy czy też poza nią?
3. Jaką metodę zabiegu stosuje się w przypadku podejrzenia o ciąże pozamaciczną: czy od razu laparoskopia czy wystarczy łyżeczkowanie macicy?
4. czy przodo lub tyłozgięcie macicy mogą mieć wpływ na zajście w ciążę oraz na zagrożenie czy też problemy w łyżeczkowaniu macicy, laparotomii, laparoskopii?
5. Jaka utrata krwi jest niebezpieczna w zabiegach, operacjach ginekologicznych? Czy utrata krwi np. 300ml może nieść ze sobą jakieś powikłania? Jakie? Czy może być przyczyną niedrożności jajowodów?
6. czy fakt perforacji macicy w dnie jest powodem wcześniejszego rozwiązania ciąży np. przed obawą pęknięcia macicy w zaawansowanej ciąży?
7. czy łyżeczkowanie macicy może mieć wpływ na obniżenie się łożyska w kolejnej ciąży?
8. czy łożysko w wyniku wcześniejszego łyżeczkowania macicy ma tendencję po obniżeniu się do przyrastania?

Z góry bardzo dziękuję
Pozdrawiam
Asia
napisał/a: wikam2 2010-09-20 11:42
Na Twoje pytanie powinen odpowiedzciec ginekolog :)
To są bardzo ważne, powazne i istostne pytania.
Dlaczego zakładasz ciążę 40 dniową? Czemu akurat tylu dniową?
napisał/a: Asik123 2010-09-20 12:28
Dziękuję za odzew.
Piszę o 40dniowej ciąży bo pytania dotyczą określonego przypadku. Osoby u której stwierdzono ciążę obumarłą, łyżeczkowano i w wyniku łyżeczkowania doszło do przerwania ciągłości ścian macicy. Po otworzeniu powłok brzusznych dopiero zorientowano się, że jest to ciąża ektopowa - 40dniowa
napisał/a: wikam2 2010-09-20 12:30
Pytałam bo myslałam, ze ciąża nadal trwa...
Stwierdzono obumarcie ciązy na jakiej podstawie? Przed zabiegiem nie widziano/wiedziano gdzie ciąża jest usytuowana?
napisał/a: Asik123 2010-09-20 12:36
Przed zabiegiem lekarze nie wiedzieli gdzie jest zarodek, ostatnie usg wykazało pęcherzyk w macicy ale i tak to nie był zarodek. Obumarcie stwierdzono na podstawie spadającego beta HCG. Na jakim forum wypowiadają się jeszcze lekarze? Mogę liczyć na podpowiedź?
Dziękuję
napisał/a: wikam2 2010-09-20 12:48
Napisze Ci pw.
Aha, czyli spadające hcg sugerowało obumarcie ciązy, którą gin "widział" w macicy w postaci pęcherzyka? Podczas zabiegu okazało sie, że zarodek był umiejscowiony jednak gdzie indziej?
A w macicy co było?
napisał/a: Asik123 2010-09-20 13:45
W macicy nie wiem co było, nie wiem co to za pęcherzyk? Badanie histopatologiczne potwierdziło, że ciąża była w jajowodzie.
Co o tym sądzisz jako ekspert?
Dziękuję
napisał/a: wikam2 2010-09-20 13:57
Sądzę, że ciąza pozamaciczna jest trudna do wykrycia jednak składa się na nią kilka czynników o niej świdczących. Np dośc ostry ból szczególnie w jednej częsci podbrzusza. Jesli beta maleje badz przyrasta niemairowo to moim zdaniem może to być znak, iż nalezałoby wykluczyć/potwierdzić ciążę pozamaciczną... Jak? Nie wiem nie jestem lekarzem. W Waszym przyadku napewno mylący był widok pęcherzyka w macicy.
Ekspert w tym dziale nie jest równy wykształceniu medycznemu.
Jak już pewnie zauwazyłaś głównie królują tu pytania typu : czy zaszłam w ciąże, czy miałam dzien płodny itp. W tej dziedzinie starsznie łatwo zysakć miano eksperta w tej o której mówisz Ty - nie bardzo. I nie sądzę aby ktoś był w stanie odpowiedziec na wszystkie nurtujące Cię pytania. No chyba, ze wspomagając się wiedzą z google. Tez tak potrafie ale to nie ma sensu...
napisał/a: justyssa1 2010-09-20 17:45
wikam napisal(a):Napisze Ci pw.
Aha, czyli spadające hcg sugerowało obumarcie ciązy, którą gin "widział" w macicy w postaci pęcherzyka? Podczas zabiegu okazało sie, że zarodek był umiejscowiony jednak gdzie indziej?
A w macicy co było?

Od kolezanki, ktora miesiac temu miala podejrzenie ciazy pozamacicznej wiem(tak powiedzial jej lekarz), ze w macicy moze powstac "pseudopecherzyk", ktory tak jak w tym przypadku moze wprowadzic lekarzy w blad.
napisał/a: wikam2 2010-09-20 17:56
No tak...pseudopęcherzyk...czytałam o tym ale nie skojarzyłabym gdybyś nie podpowiedziała!!!