Kłucie

napisał/a: Gabusss 2010-08-11 16:18
Witam.
Mam 15 lat. Od tygodnia kuje mnie w sercu jak i w całej klatce piersiowej. Ból pojawia się przy wysiłku jakimkolwiek oraz gdy nic nie robię i siedzę spokojnie. Przez to mam trudności z oddychaniem. Od dwóch dni jest mi strasznie niedobrze i słabo. Byłam u lekarza i zlecił mi dwa badania: EKG oraz prześwietlenie.
Wyniki ponoć mam dobre ale dowiem się dopiero jutro.

Opis badania (prześwietlenie) :
Pola płucne bez zagęszczeń ogniskowych. Kopuły przepony wolne. Sylwetka serca w granicach normy rtg.

Czy ktoś może mi powiedzieć o co w tym chodzi ?
Dodam że kłucia mam już od dawna ale nie były takie mocne.
Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam
napisał/a: beto 2010-08-11 19:02
Witam,
Prześwietlenie, czyli zdjęcie RTG jest w normie. Nie ma w nim odchyleń. Pozdrawiam!!
napisał/a: icia 2010-11-02 06:12
Witam!
Mój mąż ma ostatnio kłucia w sercu. Był z tym u lekarza rodzinnego-miał robione badania krwi i ekg, które wyszły dobrze i dostał magnez.... Mieliśmy ostatni sporo sytuacji stresowych wiec myślalam, że mogły byc to nerwobóle...magnez bierze już od jakiegoś czasu ale kłucia ustąpiły tylko na chwile....wrócił do lekarza i ponieważ gra w piłkę dostał skierowanie do lekarza medycyny sportowej- i tu uwaga!jest za stary na leczenie na NFZ bo ma az 25 lat;/ W związku z tym moje pytanie- czy u takiego piłkarza, któremu podstawowe badania wyszły dobrze, jest z natury spokojnym i opanowanym człowiekiem, niestresującym się z byle powodu, może to być coś niepokojącego i czy powinien sie z tym zgłosić do kardiologa?(kłucia odczuwa od ok 3 miesięcy z krótkimi przerwami)
Pozdrawiam i dziekuje za porade:)
napisał/a: piotrosiama 2010-11-02 12:29
Przepraszam ale chyba jakieś nieporozumienie - bezpłatne leczenie w ramach NFZ jest uzależnione wyłącznie od tego czy się jest ubezpieczonym a nie od wieku pacjenta. A wracając do tych objawów to być może jest to efekt stresów.
napisał/a: icia 2010-11-02 14:44
medycyna sportowa refundowana jest do 21 roku życia...bez względu na to czy jest sie ubezpieczonym czy nie....