Kolka nerkowa

napisał/a: skalna1 2010-10-27 11:31
U mojej córki wystąpił ból w lewej części podbrzusza i trudności z oddawaniem moczu. Lekarka stwierdziła atak kolki nerkowej, przepisała NOLICIN i na miejscu podano NO-SPE i KETONAL w zastrzyku. Kazała też dużo pić płynów i jeśli do wieczora nie przejdzie to jechać na izbę przyjęć do szpitala. Czytałam, że najczęściej przyczyną są kamienie nerkowe. Czy ktoś może mi przybliżyć istotę tej choroby i napisać jak wygląda leczenie i jak powinnam postępować. Dziękuję.
napisał/a: paja1 2010-11-01 21:11
Przyczyną są kamienie nerkowe. Najlepiej zrobić usg jamy brzusznej i udać się do urologa. Jeżeli kamień jest nadal na nerce to jeżeli ma do 7 mm to próbują go rozbijać tzw. ultradźwiękami, a jeżeli jest większy to wykonują operacje usunięcia. Gdy kamień utknie w dolnej częściu układu moczowego to może być wyciągany przez cewkę moczową. Córka może też sama wydalić kamień lub nawet to zrobiła jeżeli nie jest on sporych wielkości lub dobrze się ułoży w układzie.
Trzeba jak najwięcej pić napojów niegazowanych. Najlpeiej zażywać też żurawinę i profilaktycznie od czasu do czas trochę piwa. Można także zakupić lekarstwa typu urosept itp.