kontuzja śródstopia

napisał/a: kasiakasiak 2010-10-28 08:58
Witam!
2 lata temu podczas treningu, przy "kroku dostawnym" uszkodziłam część śródstopia. Trenowałam jeszcze przez pół roku, kiedy to ból dawał o sobie znać tylko przy obciążaniu, tej części stopy.Treneing przerwałam kiedy to uraz zaczął promieniować/ być odczuwalny w pachwinie i wtedy chodzenie sprawiało mi ból. Teraz biegając do autobusu czy idąc pośpiesznie ból promieniujący do pachwiny powraca. Chciała bym udać się do odpowiedniego specjalisty i przed wizytą wykonać badania, które umożliwiły by jak najdokładniejszą diagnozę.
W sródstopiu pod duzym palcem, lekko po jego prawej stronie widać niebieską "zyłke". kiedy bardzo mnie boli często wokoło niej pojawia się czrwona otoczka.

Bardzo proszę o pomoc.
Dodam jeszcze ze miałam robien RTG dwókrotnie i wszystko było w porządku, myślę ze możemy wykluczyć uszkodzenie kości.
napisał/a: milka761 2010-10-28 14:13
a mialas robione usg? byc moze uszkodzone jest sciegno a tego na rtg nie widac
napisał/a: kasiakasiak 2010-10-28 15:34
nie miałam robieonego. właśnie się zastanawiam czy usg czy rezonans a moze tomografia?
napisał/a: milka761 2010-10-28 18:56
najlepiej udac sie ponownie do ortopedy. mysle ze usg wystarczy. byc moze masz uszkodzone jakies sciegna lub miesien a to wykaze usg. bo rtg to pokazuje kosci ale nie pokazuje tkanek miekkich. ja mam uszkodzone sciegna w dloniach i rtg wyszlo zupelnie prawidlowo. ale usg juz pokazalo zmiany
napisał/a: 30STM 2011-02-06 19:49
witam! chciałabym się zwrócić do Was z prośbą o poradę. wczoraj przetańczyłam kilka godzin na 7-centymetrowych obcasach, a dzisiaj mam problem ze stopą. podejrzewam, że jest to kość śródstopia, a dokładnie : kiedy chodzę ciągle czuje jakby miejsce w którym styka się kość śródstopia(dokładnie III) i palców wygięła się "do dołu ".(nie wiem jak to dokładniej określić) w każdym razie uczucie jest porównywalne do chodzenia z kamieniem z stopie. chciałabym się dowiedzieć, czy to jest normalne i przejdzie samo, czy może będzie trzeba jednak coś z tym zrobić? (codziennie chodzę 3 km do szkoły dlatego mam nadzieję, że to szybko przejdzie)
bardzo proszę o poradę i z góry dziękuję.
napisał/a: ulna 2011-02-07 12:55
Witam
Jeśli normalnie nie chodzisz w butach na obcasie to tego typu przemęczenie jest normalne i w ciągu kilku kolejnych dni powinno przejść
napisał/a: 30STM 2011-02-07 22:52
dzięki za odpowiedź;) faktycznie, już lekko przechodzi.