Krew podczas wypróżniania,guzki itp.

napisał/a: kuba261 2010-11-16 10:09
Witam
Mam pewien problem,który od dłuższego czasu nie pozwala mi normalnie funkcjonować.Mianowicie podczas "załatwiania" pojawia się krew,nie tylko w kale,ale również jest rozbryzgana na muszli.Ogólnie do tego dochodzą problemy z wypróżnianiem,raz potrafię ze 20 razy w ciągu dnia być na kibelku,a czasami mam okropne zaparcia.Często słychać w jelitach jakby pękanie bańki z powietrzem lub bulgotanie.
Od pewnego czasu czuję jakby guzki na odbycie,które niedawno znikły,a od niedzieli pojawiło się coś dziwnego na odcinku między odbytem,a genitaliami.Praktycznie cały odcinek między odbytem,a genitaliami jest spuchnięty,twardawy i boli(po przejechaniu palce czuję jakby ktoś tam włożył jakąś rurkę,bo taki mniej więcej ma to kształt).Obojętne czy siedzę,stoję czy leżę.Ból się zwiększa podczas "załatwiania się".
Mam umówioną wizytę u proktologa,ale to za jakieś 2 tyg.Wcześniej brałem lekarstwa na helicobakterię,które również powodowały to,że latałem dość często do kibelka.Do tego dochodzi kaszel,moim zdaniem od żołądka,często gdy wstaję rano,zaczynam kaszleć i ciągnie mnie na wymioty.
Martwi mnie zgrubienie,które wyżej opisałem na odcinku odbyt - genitalia.Czy ktoś może spotkał się z czymś takim ? Co to może być ?
Dzięki za odpowiedzi.
Pozdrawiam
napisał/a: piotrosiama 2010-11-16 10:14
Prawdopodobnie wypadł hemoroid. Dobrze że masz już umówioną wizytę u specjalisty.
napisał/a: kuba261 2010-11-16 10:20
I to powoduje takie zgrubienie/napuchnięcie w tej okolicy,co wyżej opisałem ? Czytałem o tym,że mogą wypadać hemoroidy na zewnątrz.Ale nie wiedziałem,że mogą zostać w środku i się przemieścić ;/
napisał/a: piotrosiama 2010-11-16 10:51
To tylko moje przypuszczenie a najlepiej oceni specjalista.
napisał/a: kuba261 2010-11-16 11:45
Rozumiem i dziękuję za odpowiedź.Co do specjalisty,to zastanawiam się czy nie podjechać na pogotowie,bo boli mnie to bardzo.I nie da się normalnie funkcjonować z tym.Tylko nie wiem czy na pogotowiu cokolwiek mi pomogą.Bo to chyba jedynie proktolog może stwierdzić co i jak.Więc jest w ogóle sens jechania na pogotowie ? Pytam,bo nie mam zielonego pojęcia co robić.A na prywatne badanie mnie nie stać (650 zł ;/).