Krótkowzroczność

napisał/a: ~Kaśka 2010-07-06 17:21
Mam wadę -6 i -7. Ciągle się pogarsza. Oczywiście jestem pod opieką okulisty, ale on mówi, że nie da się tego zatrzymać. Może ktoś jednak zna jakiś sposób?
napisał/a: ~to_ja 2010-07-10 15:37
Moja koleżanka też ma podobną wadę, nawet większą. Wiem, że okulista jej zabronił uprawiania wielu sportów. Może to pomoże zatrzymać pogarszanie się wzroku?
napisał/a: ~Krzysiek 2010-07-13 01:04
Zrób to co ja zrobiłem 2 lata temu - przestałem nosić okulary ( miałem -6, wiec tyle co ty). Powiedziałem sobie, że muszę jakoś dać sobie rade bez wspomagania, brylki zostały zlikwidowane fizycznie. Zamiast patrzałek oczy w szparki i jest ok a pełna ostrość mam sposobem na chińczyka - palcem ściągam mocno powiekę i widzę:), jest pozytyw - nauczyłem sie pisać bez patrzenia na klawiaturę, bo się inaczej nie da jak masz morde przy ekranie:). No i na jedno oczko mi ubyło wady - jest teraz na prawe -5,5 lewe zostało -6. , trenuję kosza, jezdże na rowerze i wada w niczym w zasadzie mi nie pzreszkadza. Spróbuj od jutra zdjac patrzałki, tylko się nie bój wyjśc na swiat :)
napisał/a: ~sokra 2010-08-13 02:30
Miałem na studiach kolege ,który był krótkowidzem , miał mniej wiecej około -5 dioptrii. Był zeglażem i chciał pływac na statkach handlowych , jako oficer..
Zaczał pewne cwiczenia /nie wiem , czy nie był to Bates/ ,ale krótkowzroczność mu sie zmniejszyła i pływał potem na statkach ,Moze jeszce pływa , a wymogi odnosnie wzroku były wówczas dośc surowe.
A więc coś mu te cwiczenia pomogły.
Ja natomiast , dostałem kiedyś w młodości informację od okulisty -ucznia prof Starkiewicza z Szczecina /prawdopodobnie tak sie nazywał !!/, ze błedem okulistów jest przepisywanie dla młodego człowieka szkieł korekcyjnych /minusów/.
Oko winno samo sie "dostosować ", szczególnie jak jest sie młodym .
Czytałem kiedyś wspomnienia , przedwojennej "Literatki - Gorszycielki " a była to Irena Krzywicka - Była ona krótkowidzem , w młodości miała przepisane szkła o mocy minus 9 dioptrii i tych okularów nigdy nie nosiła , przynajmniej na ulicy . A duzo chodziła i duzo uzywała zycia . Taka była obawa przed docinkami że bała sie noszenia okularów. I podobno dobrze sie czuła bez okularów. Dozyła prawie setki , ale niestety była pod koniec zycia prawie slepa.Tak więc , warto ryzykować , jak nie ma innych wad .Ale nalezy wszystko rozwazać z okulistą.
napisał/a: tzamek 2010-08-13 20:38
Zasięgnij porady u innego okulisty (lub nawet dwóch).
dr-anna-wilczynska
napisał/a: dr-anna-wilczynska 2010-08-13 21:40
Dzien dobry!
Najlepiej skonsultować tą sprawę z innym lekarzem.
A może będzie skuteczna w Pana przypadku operacja?
Czy lekarz proponował takie rozwiązanie?
napisał/a: ~Krzysiek 2010-08-25 00:42
Okulary sprzyjaja wadzie. Od 8 do 13 roku życia miałem -2 okularów nie chciałem, starsi nie nalegali i było ok.. Przekonał mnie okulista, ze trzeba, to mi sie wzrok poprawi. Skutek -przez trzy lata przybyło 4 dp. Jak osiągnąłem -6 powiedziałem sobie, ze koniec z okularami bo za kilka lat - 10 albo wiecej. Od dwóch lat nie przybyło mi nic, a nawet pół dp mniej mam na jedno oko. jak pisałem wyzej mam sposoby na to by przeczytac cos z tablicy czy zobaczyc cos dokładnie. Do 21 roku życia okularów nie założę (ponoc do tego wieku wada sie stabilizuje). Mam aprobate starszego w domu - sam nie nosił okularów (ma -4,5) do konca studiów. Na boisku nie mam problemów, rowerkiem pomykam tez, choc po zmroku jest duzy kłopot, dorwałem w wakacje skuterek i tez nie miałem kłopotu z jazdą w dzień. czasem obciach, jak się nie pozna kogoś na ulicy, czy czyta smsa z nosem w komórce..ale cos za cos.
napisał/a: dawidek21 2013-06-06 17:06
Zmień okulistę. Dobrego znajdziesz na http://www.znanylekarz.pl/ranking-lekarzy/okulistyka są tam profile profesjonalnych okulistów, opis ich gabinetów okulistycznych i opinie pacjentów więc się nie natniesz.
napisał/a: ~Krycha 2013-06-15 22:55
Mój lekarz powiedział mi co innego, że właśnie mrużenie oczu psuje wzrok. Ja chodzę do Podhoreckiego z Żagiel med. Także gościa polecam. Ma mam wprawdzie dopiero -4.5 ale noszę soczewki, Wygodnie, można uprawiać sport, leżeć co tylko chcesz. Z resztą uważam, że masz prawo się dopytać u kogoś innego, niech Ci powie jak z operacją, jak z soczewkami, kurde masz prawo wiedzieć