Krótkowzroczność, okulary, szkła kontaktowe

napisał/a: Przemo_91 2010-11-18 15:23
Witam okulistka stwierdziła u mnie krótkowzroczność i bede nosił okulary :)
Chcę się zapytać czy jak będę nosił już te okulary to czy będę mógł sobie kupić również szkła i np. do szkoły w szkłach a po domu w okularach? i tak na przemian ??

pozdrawiam.
napisał/a: piotrek.sad 2010-11-18 17:17
Z tego co wiem to nie mozna od razu nosic soczewek. Najpierw trzeba przyzwyczaic oko i nosic przez jakis czas zwykle okulary, a po pewnym czasie dopiero przejsc na soczewki (oczywiscie jezeli nie ma do tego zadnych przeciwwskazan typu np. niedostateczne wydzielanie filmu łzowego itp.).
napisał/a: Przemo_91 2010-11-18 18:24
Czekam na inne opinie, bo z tego co wiem ty chyba racji nie masz..

Prosze o zabranie głosu osób z dokładną wiedza na ten temat...
napisał/a: Przemo_91 2010-11-23 11:27
POMOCY!

PROSZE NIECH KTOŚ SIĘ JESZCZE WYPOWIE..
napisał/a: piotrek.sad 2010-11-23 16:11
Co ty chcesz jeszcze wiedziec? Jak nie ma przeciwskazan zebys nosil soczewki (np. niedostateczne wydzielanie łez) to chyba wszystko jasne? W domu okulary, a do szkoly sobie soczewki będziesz zakładał. A to czy w ogole mozesz je nosic to juz okulista oceni jak zobaczy twoje oczy, bo tak przez internet to nikt chyba nie zaryzykuje stwierdzenia że na pewno mozesz albo nie mozesz.. :). Pozdro
napisał/a: Agusia1982 2010-11-23 16:57
Ja tez jestem krótkowidzem i okulista powiedział,że albo okulary albo szkła i nie ma żadnych przeciwskazań jeśli to tylko o wyżej wyminioną wade wzroku chodzi.
Pamietać tylko trzeba,że jak okulary przykładowo -1 to szła -0,5 zawsze słabsze muszą być ale to napewno dowiesz się wszystkiego u optyka.
napisał/a: piotrek.sad 2010-11-23 18:35
Agusia1982 napisal(a):Ja tez jestem krótkowidzem i okulista powiedział,że albo okulary albo szkła i nie ma żadnych przeciwskazań jeśli to tylko o wyżej wyminioną wade wzroku chodzi.
Pamietać tylko trzeba,że jak okulary przykładowo -1 to szła -0,5 zawsze słabsze muszą być ale to napewno dowiesz się wszystkiego u optyka.


Co masz na myśli pisząc 'albo okulary albo szkła'? Jedno nie wyklucza drugiego przeciez. Zaleca sie przeciez nawet taka zmiane, zeby nie chodzic calego dnia w soczewkach, ze np po powrocie ze szkoly (Gdzie noszone byly soczewki) osoba zakłada okulary.
napisał/a: viki71 2010-11-23 19:53
No teraz to Tobie coś się poplątało.Jest tak szeroki wybór soczewek,że są całodzienne a nawet takie,w których można spać.Zasada jest jedna.Idziemy do optyka i mówimy,ze to badanie będzie miało na celu noszenie soczewek lub okularów.Tak,jak Aga napisała,dobiera się inaczej pod szkła a inaczej pod socewki.Okulista wszystko powie.Na początek proponuje soczewki miesięczne,zeby sprawdzić,jak oko reaguje .Jeśli będzie wszystko dobrze,to nawet trzymiesięczne.Noszenie soczewek i okularów po pół dnia to się raczej mija z celem,bo soczewki mają swoją żywotność i po prostu szkoda kasy.Na większe wyjścia możesz sobie kupić soczewki jednodniowe.Idż najlepiej do okulisty,on wszystko Ci opowie,tylko powiedz,po co przyszedłeś.
napisał/a: Agusia1982 2010-11-23 20:01
Brawo viki nic dodac nic ująć:)i kolega już chyba wszystko wie.
napisał/a: piotrek.sad 2010-11-23 21:51
Drogie koleżanki. Ja tylko napisalem ze noszenie soczewek nie wyklucza noszenia takze okularow. Nie jest przeciez tak ze albo nosi sie soczewki a okularow nie wolno juz wtedy i na odwrót.

Aga. A co do tego ze napisalas ze nie ma zadnych przeciwskazan do noszeni soczewek w przypadku autora tematu to odniose sie tak, ze nie kazdy moze nosic soczewki... (a z twojej wypowiedzi wnioskuje ze twierdzisz ze kazdy moze twoim zdaniem).

P.S Wyczulem jakas złość w twoim poście Viki, czy mi sie zdawalo? ;)
napisał/a: viki71 2010-11-24 17:54
Złiśliwość?Gdybym chciała być złośliwa to z pewnością nie byłoby to na domyślanie,tylko z kilometra można by było to zobaczyć:) Ja całe życie nosiłam okulary i epizodycznie,szkła.Piszę czystą prawdę.Jeśli chodzi o soczewki,to nikt nie wie,czy je może nosić,czy nie,dopóki nie zacznie.Nawet zespół suchego oka może ujawnić się dopiero przy soczewkach.Ja nie nosiłam,bo moje żyły połowę przewidzianego czasu przez papierosy i ciągłe przebywanie w klimatyzowanym pomieszczeniu.No ale nie wiedziałabym,gdybym nie spróbowała.