Krwawienie przed przerwą

napisał/a: KaSSK 2010-11-30 16:52
Witam. Zmienilam w tym miesiącu tabletki anty z Cilestu na Kontracept. Praktycznie przez cale to opakowanie mialam plamienie. Dzis wzielam 20 tabletke. Dzis tez pojawilo sie krwawienie. NOrmalnie bolal mnie troche brzuch (jak zawsze) no i wystapilo. I teraz moje pytanie: czy to normalne? I czy ochrona zostala zachowana? Cale opakowanie tabletek wybralam prawidlowo (zostala jedna), z dokladnością brania z wahaniem do 1h. Prosze o pomoc
napisał/a: wikam2 2010-11-30 18:59
Z tego co wiem :
1. Ochrona pozostała
2. Tabletki mogą nadawać się ew. do wymiany

Widzisz był tu kiedyś taki temat poruszany (nie raz) gdzieś przepadł i teraz nie pamiętam jak to dokładnie było ;/
napisał/a: Candace 2010-12-11 14:58
to normalne, że przy zmianie tabletek, krwawienie może nie ustąpić w pierwszym cyklu. to właściwie zależy od tego, jak duża rozbieżność jest pomiędzy składem pigułek. nie znam tego drugiego leku, więc nie rozwinę tej kwestii.
nie ma co rezygnować tak szybko, plamienia mogą występować nawet do dwóch cykli. chyba, że czujesz przez to jakiś wielki dyskomfort, to zgłoś się do ginekologa. mi tam pani doktor w podobnej sytuacji powiedziała, że nie ma sensu przy pierwszych dwóch opakowaniach nowego rodzaju pigułek rezygnować z nich, bo nawet nie mamy szansy zobaczyć jak organizm zareaguje po ustabilizowaniu się ze zmienionym poziomem hormonów
napisał/a: wikam2 2010-12-11 15:11
Plamienia tak, krwawienie z odstawienia przed ostawieniem nie jest juz tak całkiem normalnym jak plamienia.
napisał/a: Candace 2010-12-11 15:26
użyłam określenia "plamienia" bo ciężko mi nazwać tą sztuczną miesiączkę krwawieniem : D.

dla upewnienia zapytałam się osoby bardziej poinformowanej ode mnie. i tak jak pisałam, plamienia, krwawienia, wszelka zmieniona wydzielina w trakcie pierwszych cykli jest w normie.
napisał/a: wikam2 2010-12-11 15:31
Tak, tak wiem - zawsze jak coś jest nie tak pytasz osób bardziej poinformowanych.

Kiedy Ciebie tutaj jeszcze nie było był dział w którym ładnie powyższy temat został rozbudowany.
Dziewczyny wyrażały w nim opinię na ten temat i mówiły co powiedział ginekolog.
Dodam nawet, ze jeden z nich stwierdził, iż krwawienie wystepujące podczas anty obniża ich skuteczność. Teorię tą jakoś obaliłyśmy jednak nie pamiętam na podstawie czego a nie mam ani czasu ani ochoty na robienie tego raz jeszcze.

Oczywiście w kwestii plamien się zgadzam.
napisał/a: Candace 2010-12-11 15:41
ależ nic nie było źle, po prostu przez moment mnie zmyliłaś, dlatego wolałam się upewnić dla samej siebie, że się nie mylę.

z tym krwawieniem, że obniża skuteczność, to rzeczywiście dziwne stwierdzenie, bo na zdrowy rozum- co krwawienie ma do mechanizmu antykoncepcji? chyba, że miałoby to być oznaką jakiś zaburzeń we wpływie na poziom stężeń hormonów w organizmie.