Krwawienie z nosa

napisał/a: Zardrian 2010-11-20 13:39
Witam chcialem sie dowiedziec co ze mna nie tak. 2 lata temu zaczolem spozywac codziennie prawie 1 napoj energetyczny.(mialem wtedy 16lat)
Prowadzilem taki tryb zycia przez pol roku , po tym okresie zaczolem miec krwotoki z nosa. Choc nie ze zawsze i dalej pilem napoje. Po okolo 2 miesacach krwotok nastepowal na 100% po wypiciu nawet 10ml napoju.Krotko mowiac pijac nawet tak mala ilosc nastepowal krwotok .
Nie wiem jaki jest odstep czasu miedzy krwotokiem a piciem ostatnim razem bylo to 3-6min pijac bardzo mala ilosc u kolegi.Bylo to okolo 4 miechow temu.

Lecz dzis nad ranem znow mialem krwotok. Co dziwne nie wypilem nawet kropli bylem jedynie na domowce gdzie wszyscy pili napoje energetyczne.Tegio dnia jedynie wypilem 4 kubki witamin rozpuszczalnych w wodzie.
I teraz pytania
Czemu po spozyciu jakiej kolwiek ilosci napoju energetyczne wystepuje u mnie krwotok 100%?
Czy mozliwe ze teraz z tymi witaminami stanie sie to samo co z napojami czyli krwotoki po spozyciu?
I Czemu nie miewalem krwotokow jak pilem te 2 lata temu tak nagle organizm stwerdzil ze bedzie krwawil po spozyciu?
napisał/a: falco 2010-11-20 18:30
A jak wygląda ciśnienie krwi? Podwyższone ciśnienie po spożyciu napoju energetycznego może sprzyjać występowaniu krwotoków. A prostej odpowiedzi na postawione pytania raczej nie ma bo najpierw trzeba zdiagnozować przyczynę takiego stanu rzeczy, który nie jest całkiem normalny.
napisał/a: Zardrian 2010-11-21 12:37
Cisnienie mam znakomite 60/120 tak mowia lekarze badalem krew 1 rok temu lecz to bylo podstawowe badanie. I nie bylo one przeprowadzone pod katem krwawien. Co do opcji ze napoj zwieksza cisnienie. Nawet po zpozyciu bardzo malej ilosci krwotok wystepuje.Moge jeszcze dodac ze krwotok mam zawsze z jednej dziruki od nosa i zawsze z tej samej rany ktora poswtala poprzez skaleczenie . Rana na jest zagojona ale kiedy wypije ener . To zaczyna z niej krwawic
napisał/a: falco 2010-11-21 22:00
Przyjmując że krew i krzepliwość jest w porządku to przedstawię swoją teorię . Preparaty energetyzujące, jak i wiele witaminowych zawierają substancje podwyższające ciśnienie, których mechanizm działania związany jest ze skurczem naczyń, między innymi dotyczy to błony śluzowej nosa. W trakcie skurczu następuje uszkodzenie ściany wcześniej uszkodzonego naczynia w obrębie jamy nosowej i dochodzi do krwawienia. W tej sytuacji można okresowo ograniczyć spożycie takich napojów i zacząć stosować regularnie leki uszczelniające i wzmacniające naczynia. Od najprostszej rutinoscorbiny przez diosminex po kilka leków na receptę