łąkotka więzadło i kostka.

napisał/a: szoku 2010-09-18 19:25
Witam,na początku lipca podczas meczu w piłkę uszkodziłem sobie łąkotkę przyśrodkową i wiązadło krzyżowe przednie.Operacja łąkotki odbyła się 9 sierpnia natomiast operacja wiązadła przewidywana jest na styczeń.No i mam takie dość istotne pytanie,po tym wszystkim oczywiście czeka mnie rehabilitacja,chciał bym wiedzieć czy w czerwcu/lipcu będę już w stanie powrócić do gry?ewentualnie jeżeli nie to po jakim czasie mniej więcej? czy miał ktoś podobne urazy może ?.

2 sprawa to kostka a raczej mięsień obok niej,taki niefart,uszkodzona tydzień przed łąkotką.Niby nic się nie stało pobolało i przestało.Teraz też nie mam problemów gdy chodzę lub dotykam nogę,ale kiedy skręcam stopę do wewnątrz boli mnie mięsień który jest na przeciwko kostki jak by,od zewnętrznej strony ( wybaczcie że tak nie precyzyjnie).Można coś na to poradzić bez ingerencji lekarza? może stosować żele i okłady? mam w domu Nurofen żel,Traumeel i Madaus.

Czekam na wasze opinie z góry dzięki :)
napisał/a: ulna 2010-09-19 17:17
powrót do gry (rozumiem piłka nożna/koszykówka itp.) możliwy jest po ok 9-10 miesiącach jeśli wszystko będzie przebiegało pomyślnie


Jeśli chodzi o 2 pytanie jeśli ból utrzymuje się dłużej niż 7dni wskazana jest wizyta u lekarza