Lansoprazole i Kreatyna ?

napisał/a: roche1 2010-08-29 11:31
Witam, mam refluks żołądka i codziennie rano na czczo biorę Lansoprazole 15mg. Od niedawna chodzę na siłownię,zakupiłem białko i Kreatynę.Problem w tym, że Kreatynę bierze się też na czczo, no więc rano po przebudzeniu biorę 1 tab. Lansoprazole 15mg i po około 15 -20 minutach 5gram Kreatyny. Czy wpływają w jakiś sposób na siebie? Czy są jakieś przeciwwskazania ??? Z góry Dziękuje.Pozdrawiam.
napisał/a: Luki24 2010-08-29 13:03
Po pierwsze: to jest pier****nie że kreatyne trzeba na czczo. Nie trzeba. A nawet lepiej brać po posiłku.

Po drugie i ważniejsze: nie wolno cieżko ćwiczyć gdy się ma refluks więc robisz sobie ałe.
napisał/a: roche1 2010-09-03 19:23
Dzięki,jednak wszędzie na necie można znaleść tylko, że Kreatyne na czczo brać najlepiej i tak już biorę. Mam pytanie czy Lansoprazole w jakiś sposób nie kłóci się z Kreatyną? :) Może ktoś wie...?
Op. 2 . to mając reflux nie zamierzam siedzieć w miejscu i myśleć,że nie powinienem tego albo tam tego,robię to co lubię.
Szanuję każdą odpowiedź. Dzięki . Pozdrawiam:)
napisał/a: maxi007 2010-09-04 10:06
Popieram Lukiego w sprawie refluksu, a tak poza tym napisałeś że od niedawna zacząłeś ćwiczyć, skoro od niedawna to po co Ci kreatyna i białko. Na samym początku musisz przyzwyczaić mięśnie do większego obciążenia i zrobić sobie trening ogólnorozwojowy (małymi ciężarami) inaczej możesz ponaciągać lub nawet pozrywać sobie mięśnie, a nie od razu brać kreatynę lub jakiekolwiek suplementy.

Moim zdaniem stosowanie Lanzoprazolu z kreatyną nie jest dobre, ponieważ kreatyna jest przetwarzana w ATP, a Lanzoprazol hamuje pompę protonową, ale to tylko moje zdanie jak coś to poprawcie mnie:)
Pozdrawiam
napisał/a: Luki24 2010-09-05 20:06
Ok, no to się troszkę rozpisze skoro kolega nadal sceptycznie do mojej wypowiedzi nastawiony %)

Refluks mam od ok. 5 lat, na siłce ćwicze dłużej, ale na poważnie ponad 3 lata. Nigdy nie widziałem żadnych interakcji między inhibitorem pompy protonowej (biore omeprazol, ale to wszystko jest to samo co te lansoprazole, pantoprazole...) a kreatyną, gdy stosowałem ją na czczo.

Jednak zachęcam do stosowania kreatyny po posiłku. Nie ma żadnych korzyści stosowania kreatyny na czczo ani w dużych ilościach. Przyjmując nawet 5g kreatyny organizm nie jest w stanie przyswoić naraz tak dużej ilości, zwłaszcza gdy żołądek jest pusty. Kreatyna przeleci przez układ pokarmowy i wyleci siusiakiem. Biorąc mniejsze dawki ale po posiłku więcej kreatyny jest w stanie trafić do mięśni (np. 1g po każdym posiłku).

Naturalnie na forach kulturystycznych przeczytasz co innego %) Dlatego pisałem kiedyś, że jesteśmy sto lat za murzynami i kłóciłem się tutaj z jakimś pionkiem. Na zachodzie taki model brania kreatyny jest znany od lat i potwierdzony jako skuteczny przez m.in. prof. Kreider'a czy Harris'a. U nas jeszcze długo lobby suplementacyjne nie dopuści do takiego stanu. Przecież lepiej jak gość kupi 400 kapsułek jabłczanu za 75zł i je proponowane przez firme 16 dziennie niż kupi 150 kapsułek za 40zł i je 5 dziennie. Efekty są takie same, nawet lepsze.

Od 2 lat właśnie w ten sposób biore kreatyne i efekty są wyśmienite (koksować niestety nie moge %) )A co do samej słuszności trenowania podczas refluksu to według mnie wysiłek jednak ma negatywny wpływ. Gdy trenuje siłowo i targam większe obciążenia niż przy masie to jakby odczuwam lekką zgage mimo stosowania leku.
napisał/a: roche1 2010-09-19 10:40
Dzięki:)Pozdrawiam.