Lekki ból po plombie

napisał/a: PatrykG 2011-01-14 21:56
Mam 14 lat i pewien problem. Otóż w zębie ( to jest chyba przedtrzonowy, lub trzonowy) miałem robioną plombe, pani stomatolog powiedziała, że była to dość zaawansowana próchnica ale założyła plombe, i powiedziała że jak by samoistnie bolało to leczenie kanałowe. Ale tu jest problem, otóż absolutnie samoistnie mnie nie boli np. w nocy ze bym sie obudzil z bólu albo nie mógłbym zasnąć itp. Ale np. teraz samoistnie zaczeło mnie tak lekko ćmić. Co to znaczy : ( bo nie chciałbyym mieć robionego leczenia kanałowego : ( Co można zrobić żeby jakoś chronić ten ząb. Prosze pomóżcie. POza tym teraz jak mnie troche ćmi ten ząb to nie jest to duży ból tylko taki delikatny, lekki.
napisał/a: wikam2 2011-01-14 22:04
Jak dla mnie skoro po leczeniu boli to nalezy wrócić do stomatologa i zastosowac sie do tego co zalecił/zaleci. Ja wiem kiedy czeka mnie kanałówka bo ząb boli (jak to powiedziałeś ćmi) przy naciskaniu, przygryzaniu.
napisał/a: PatrykG 2011-01-14 23:05
Ale chodzi o to, że nie zauważyłem abym gdy jadł mnie bolał albo gryzł.


A wizytę mam dopiero w marcu czy do tej pory nic się złego nie stanie >?
napisał/a: wikam2 2011-01-14 23:10
Czasem kilka dni po plombowaniu ząb pobolewa. Grunt aby nie zaczał bolec bardzo. Jesli tak sie stanie dentystka przyjmie Cię wczesniej. Nie ma domowych sposobów na powstrzymanie bólu.
napisał/a: Blackursus 2011-01-14 23:27
Nic nie mozesz zrobic, nalezalo wybrac sie do dentysty w momencie kiedy ubytek byl maly. Twoja dentystka, to bardzo dobry lekarz, ktory probuje uchronic Cie przed leczeniem kanalowym, lub bardzo zly lekarz, ktory probuje naciagnac Cie na dodatkowe koszty. Zostales poinformowany, ze leczenie to moze wymagac leczenia kanalowego, wiec nie ma powodu zeby czepiac sie dentysty. Uciski, ktore odczuwasz, moga byc spowodowane rozwijaniem sie bakterii beztlenowych, lub po prostu uciskiem wypelnienia. Podejrzewam, ze plomba jest bardzo duza.Poczekaj, jezeli dyskonfort sie zwiekszy, to znaczy, ze Twoj zab wymaga dodatkowego leczenia, w takim wypadku nie czekaj do marca. Pozdrawiam.