Lekkie halucynacje.

napisał/a: Ryan_gno 2010-09-21 12:07
Witam,
Przepraszam za brak sprecyzowania tematu jednak nie potrafię streścić, czy też nazwać problemu w dwóch słowach.
Mam 15 lat. Od pewnego czasu dręczą mnie omamy słuchowe. Przykładowo, kiedy idę ulicą słyszę za plecami okrzyk "Cześć, Łukasz", kiedy obracam się nikogo za plecami nie widzę. Podobnie czasem kiedy uczę się w domu słyszę wywoływanie mamy, kiedy podejdę do niej bądź też zapytam się czy coś mówiła zaprzecza.
Głosy te zazwyczaj są przytłumione, więc z czasem zacząłem je lekceważyć, potrafiąc domyślić się, że to tylko złudzenie. Kiedy jednak to robię, dany zwrot powtarza mi się w głowie przez następne minuty. Przez co kompletnie nie mogę się skupić. Echo zazwyczaj przerywa się samo po pewnym czasie.
Wczoraj jednak zaniepokoiłem się jeszcze bardziej. Zaparzyłem sobie kawę. Kiedy siadałem z nią do biurka, wydało mi się, że rozlałem znaczną ilość. Dokładnie widziałem jak duża kropla spada na biurko. Zdenerwowałem się, kiedy sięgnąłem chusteczkę, by wytrzeć biurko zauważyłem, że nic na nim nie ma.
Przestraszyłem się. Nie wiem co robić. Boję się powiedzieć o tym rodzicom.
Proszę o paradę, jak mam się zachować w tej sytuacji?
napisał/a: k23 2010-09-21 13:27
Jak odrozniasz te dzwieki złudzone od prawdziwych? Gdy bedziesz wiedział ktore sa iluzja, wyobraź sobie ze masz pokretło od radia i po prostu je wycisz. Tak pozbedziesz sie echa. Co do wrazen wizualnych, jak odrozniłbys krople urojona od prawdziwej?