Lewe jądro jest niżej od prawego

napisał/a: woxik 2010-08-16 01:53
Witam wiem ze jest dużo takich tematów ale nie jestem do nich przekonany!!
A więc nie wiem od kiedy dokładnie mam lewe jądro dużo niżej a czasami równe albo o trochę niżej (nie jestem pewny do tego "dużo niżej" bo łapie mnie stres). Prawe jądro mnie częściej boli od lewego (ale nie aż tak często). Wiecie co to może być. A może to spowodować bezpłodność ?? (mam prawie 14lat nie pale i nie pije)
djfafa
napisał/a: djfafa 2010-08-16 07:58
U większości mężczyzn jedno jądro jest wyżej od drugiego, na naturalne i normlane.
napisał/a: woxik 2010-08-16 12:29
A wczoraj też patrzyłem i lewe jądro było wycofane do tyłu i tak jakby leżało poziomo w worku a prawe do przodu. Prawe jądro jest nie wiem dokładnie o ile mniejszy albo o połowę albo o trochę mniej.
djfafa
napisał/a: djfafa 2010-08-16 12:59
Niestety na podsatwie samego opisu trudno ocenić czy różnica wielkości jest duża czy nie. Jeżeli odczuwasz bóle czy dyskonfort to jedynie co możemy doradzić to wizyta i lekarza.
napisał/a: Linguist 2010-09-05 12:12
Jądra z reguły umieszczone są jedno nieco wyżej drugiego, poza tym,jedno może być nieco mniejsze od drugiego. Poza tym, najważniejsza jest ich funkcja, a nie to ile cm jedno leży nad drugim itd. Dodam jeszcze jedno, są specjalne mięśnie dźwigacze jąder, służą one do tego, że w razie potrzeby oddalają albo przybliżają jądra do ciała mężczyzny. Można zaobserwować to np. po kąpieli. Jeśli chcesz sprawdzić to w inny sposób usiądź np. na łóżku przed snem, na goło i zauważ jak jądra nieustannie poruszają się raz w górę raz w dół. Chodzi tu o utrzymanie ich prawidłowej temperatury, aby produkcja plemników była efektywna i powstawały zdrowe plemniki. Innymi słowy, w mosznie panuje nieco niższa temp. niż w pozostałych częściach ciała, jeśli jest za zimno, mięśnie dźwigacze jąder przybliżają jądra do ciała, aby ono je ogrzało. Gdy jest za ciepło, oddalają je od ciała, aby się ochłodziły. Pozdrawiam!