łojotokowe zapalenie skóry

napisał/a: ula_jg 2010-12-08 14:26
Witam ponownie. 15 miesięczna córka od tygodnia drapała się po główce, w szczególność nad uszkami i na potylicy. Miała przy tym skórę w tych miejscach mocno zaczerwienioną, wysypkę wyglądającą jak drobna pokrzywka. Myślałam, że to od zmiany wody, nie dawno przeprowadziliśmy się. Zaczęłam przegotowywać wodę do płukania główki, zmieniłam szampon. Jednak to nic nie dało. Lekarz stwierdził łojotokowe zapalenie skóry i przepisał Betnovate c. Dziś zauważyłam, że podobne zmiany skórne ma również na powiekach, górnych i dolnych. Widać, że ją to swędzi, Maja trze oczka. Czy to możliwe, że to zapalenie przeszło także na oczy? A może problem tkwi gdzie indziej i należy te zmiany pokazać lekarzowi?
Bardzo proszę o poradę.
Dodam, że Majeczka nosi okulary, ma dużą wadę wzroku.
Z góry dziękuje i pozdrawiam
napisał/a: ula_jg 2010-12-08 17:40
Błagam poradźcie mi coś! Ta zmiana na oczku jest co raz większa a wiem ze Betnovate c dostajac sie do oka moze pozniej spowodowac jaskre. co mam zrobic???
napisał/a: lussi3 2010-12-08 19:25
Pędz do lekarza!!!
napisał/a: ula_jg 2010-12-08 19:34
Własnie wróciłyśmy! Pani doktor stwierdzila że to zwykłe zatarcie. dla mnie wcale to tak nie wyglada, ale to ona jest lekarzem. Maja ma juz cała powieke w lewym oczku czerwona a zatarcie sie chyba nie powieksza?