Lymphomyosot n

napisał/a: 77beta 2010-12-08 14:47
Jeszcze raz dziękuję za odpowiedź. Mam jeszcze pytanie. Tak jak pisałam syn ma 5 lat przerost migdała 2-3 stopnia (jedni laryngolodzy chcą wycinać inni czekać). Przerywam podawanie Lymphomyosot w tabletkach na 6 tygodni i co dalej?. Poproszę o wskazówki w dalszym stosowaniu, dawkowaniu oraz informacji czy Lymphomyosot można podawać z zyrtecem. Jeszcze raz bardzo dziękuję.
napisał/a: daissy6 2010-12-09 12:48
Witam,
synek (2 lata i 8 miesięcy) dostał od laryngologa kropelki Lymphomyosot N, 3 x dziennie po 15 kropelek na przerośnięty migdał(przez 2 m-ce, a za 3 m-ce kontrola). Po przeczytaniu wypowiedzi Pana Eksperta zamierzam zmniejszyć dawkę do 2 x po 10 kropelek i rozcieńczać je wodą. W zasadzie temat mam wyczerpany i mogę powiedzieć, że informacje zawarte w nim mi wystarczają, zastanawia mnie jednak luźna kupa po podaniu leku, czy to może się wiązać ze sobą oraz zaczerwienione policzki u dziecka na jakieś 2 h po podaniu leku (to chyba wpływ alkoholu, bo 1 dnia dałam dawkę 3x15 i oczywiście nie rozcieńczyłam:(
Panie w przedszkolu krzywo na mnie patrzą, że podaję dziecku lek z alkoholem i zamieszały mi w głowie. Dzisiaj np nie chciały mu podać przed posiłkiem bo się boją reakcji ubocznych, chociaż akurat ja jestem zwolenniczką homeopatii, nie raz pomogła mnie i dziecku (chociażby stodal czy euphorbium).
Poza tym mogę z czystym sumieniem powiedzieć, że po prawie 2 dniach stosowania leku synek ciszej śpi, nie chrapie, w zasadzie nie kaszle, ja jestem zachwycona na razie.
Czy tak jak już ktoś napisał nagłe wystąpienie infekcji może być wynikiem działania leku i oczyszczania się organizmu? jeśli istnieje taka możliwość to chciałabym być na to przygotowana, żeby się nie martwić gdyby się rozłożył.
Panie Ekspercie gratuluję cierpliwości w odpisywaniu na każdy przypadek, ale na pewno pomimo tego, że można sobie wyciągnąć wnioski po przeczytaniu całego tematu to i tak każdy chciałby odpowiedź indywidualną dla siebie:))

Pozdrawiam
napisał/a: daissy6 2010-12-09 12:51
77beta- ja podaję synkowi razem z zyrtekiem bo akurat uczulił go płyn do płukania tkanin silan i miał katar i kaszel (suchy, przechodzący w mokry po przebudzeniu oraz po wysiłku). Po wypraniu wszystkiego dosłownie w domu bez dodatku płynu do płukania katar minął i kaszel prawie też. U nas 3 migdał i alergia wystąpiły równocześnie więc daję razem oba leki, pani laryngolog nie widziała przeciwwskazań. Zyrtec skończy brać za kilka dni.
napisał/a: Peter 2010-12-09 14:26
77beta - przerywa pani, a po przerwie znów można podawać. Można w tym czasie Engystol, jeśli pani się obawia, że dziecko zostanie bez osłony. Lymphomyosot można podawać z Zyrtekiem.

Daissy - dobrze, że pani zmniejszyła. Ta reakcja mogła być po alkoholu, zwłaszcza, że pani go nie rozcieńczyła. W takim przypadku alkohol szybko wchłania się do krwi dziecka poprzez śluzówkę i może dawać zaczerwienienie twarzy. Można też zastąpić Lymphomyosot w kroplach wersją w tabletkach.
Zjawisko, o którym pani pisze, to następuje zwykle w początkowym okresie podawania i nie ma związku z infekcją, ale z uruchamianiem się reakcji regeneracyjnych. Jeśli doszłoby do infekcji, to nie wskutek działania tego leku, tylko infekcji jako takiej. Czasem na takim leku dziecko samo sobie radzi, ale gdyby taka infekcja trwała więcej niż 3 dni, lub szybko się nasilała, konieczna konsultacja lekarska.
napisał/a: frajda 2010-12-11 21:37
Peter
Witam ponownie. Skończyliśmy właśnie kurację Lymphomyosotem i Engystolem (w tym czasie zaliczyliśmy dwie standardowe infekcje - katar ropny). Dzisiaj mieliśmy pierwszą wizytę u Laryngologa, ponieważ chrapanie i efekt przytkanego noska nie ustąpił.
- badanie tympanogramem wyszło płasko
- gdy zajrzała do uszek powiedziała, że są takie na granicy(cokolwiek to oznacza)
- migdał spróbuje obkurczyć lekami jeśli to nic nie da trzeba będzie wyciąć
- lymphomyosot określiła jako za słaby nawet jak zapytałam o zastrzyki
- zalecone leki Immunotrofina 1xdz 10 ml przez 40 dni, aerius 1xdz 2,5ml przez 6 tyg. , avamys 1xdz rano, tobradex podawać do nosa 2xdz 2-3 krople (zużyć 2 opakowania).
- a i jeszcze mamy się wstrzymać z przedszkolem przez co najmniej miesiąc
Peter bardzo proszę Cię o konsultację jeśli chodzi o leki i ich dawkowanie.
p.s. co to jest Delbeta??Czy to było skuteczne?? Dlaczego już tego nie ma??
napisał/a: daissy6 2010-12-12 12:58
Panie Ekspercie,
czy niewielka ilość ropy na migdale bez gorączki, jedynie lekki katar i kaszel to może być reakcja na te kropelki(oczyszczanie migdałków), czy lepiej wybrać się z małym do lekarza, samopoczucie syna bez zmian, nie skarży się na nic tylko jak mu zajrzałam do buzi to zobaczyłam tę ropę. Proszę o odpowiedź czy się martwić czy obserwować przez kilka dni.
Dziękuję
napisał/a: Peter 2010-12-13 09:02
frajda - leki zasadniczo ok.
Delbeta to dawna szczepionka. Dzisiaj ją zastępują inne. Bywają pomocne, ale migdałki winny być obkurczone w momencie wejścia ze szczepionką.

Daissy - to są efekty oczyszczania. Wszystko jest ok. Obserwować.
napisał/a: kucykowo 2010-12-16 16:02
Witam serdecznie. Moja 5-cio letnia córka przez ostatnie 2 miesiące choruje. Jak nie długotrwały kaszel to katar. 3 tygodnie temu zachorowała na anginę ropną. W przeciągu tych 2 miesięcy zażyła 4 antybiotyki. W tej chwili ma ropę na migdałach, która pojawia się rano a znika wieczorem i tak codziennie. Do tego ma powiększone węzły chłonne. Lekarz mówi, żeby się tym nie martwić ale mnie to nie przekonuje. Dziś zrobiłam jej wymaz z gardła i czekam na wyniki. Przeczytałam tu o leku Lymphomyozot i od dziś jej to podaję. Oprócz tych dolegliwości gardłowych córka ciągle sika. Na jakiś czas jej to przechodzi i potem znowu. Z badania moczu nic nie wyszło, z posiewu też nic. Miała robione wyniki (morfologia i ob i wszystko jest idealne). Mam pytanie czy ten lek Lymphomyozot pomoże też na tę dolegliwość. Może inne spojrzenie na nasz problem pomoże i podpowie mi Pan w czym szukać przyczyny tego problemu. Proszę o pomoc.
napisał/a: Peter 2010-12-21 07:52
Należałoby wykonać badania krwi - pełna morfologia, CRP, ASO.
Lymphomyosot jest wskazany.
napisał/a: Mamasama 2010-12-29 21:46
witam!
Mój synek ma prawie 4 latka i od września kiedy poszedł do przedszkola praktycznie ciągle dopadają go infekcje kataralne < gęste, zielone> które kończą się wysiękowym zapaleniem ucha środkowego. Ostatnio od 5 grudnia miał ostre zapalenie ucha środkowego z wyciekiem ropnym, po zinnacie biegunka, zmiana na augmentin ES któy brał przez 10 dni do 23 grudnia i niestety ale dzisiaj wylądowaliśmy u laryngologa z zapaleniem ucha. Wykonano gruntowne badanie videoskopem i okazuje się, że młody ma płyn w obydwu uszkach , w jednym bańkę która lada moment pęknie i znów pojawi się zapewne zielona wydzielina. Do tego przerost migdałka w 2/3 nosogardzieli który uciska na trąbkę słuchową lewego uszka co powoduje nawracające stany zapalne.
Leczenie
Avamys 2 x dziennie
Ceclor tylko w przypadku gorączki < na razie nie ma więc mam w pogotowiu>
Actifed 2x po 5 ml

Właściwie najlepiej byłoby gdyby owy bąbel pękł i pojawiła się wydzielina którą można by wziąć na wymaz, ale nic takiego się nie dzieje. Ucho małego pobolewa, czasami tak mocno, ze aż płace. Szczególnie po nocy. Lekarka dała wskazanie do drenażu, a obecnie chciała naciąć bąbel, ale synek nie był na czczo. Nie chcę żeby cierpiał, już miesiąc się męczy.
Jestem załamana, moje dziecko do września nie chorowało, nigdy nie brał antybiotyków. Poszedł do przedszkola i się zaczęło. W ciągu 3 mcy wybrał już 3 antybiotyki. To uszko podobno jest wysiękowe już od września i sprawa się przewlekła.
Synek cierpi ból a ja jestem bezradna.
Dzisiaj znalazłam to forum i wstąpiła we mnie mała nadzieja, bo mam w domu Lymphomysot w tabletkach i engystol < koleżanka mi kiedyś dała na podniesienie małemu odporności> i może gdybym mu zaczęła podawać, migdał by się obkuryczył, przestał uciskać na trąbki i uszka by się udrożniły?
Proszę o informację, czy mogę podawać te leki, czy razem, czy może najpierw jeden a potem drugi i w jakich dawkach. Synek waży niecałe 19 kg.
napisał/a: Peter 2010-12-31 09:10
Można oba leki podawać w ilości 1 tabl 2 razy dziennie między posiłkami.
Sugerowałbym w stanie zaostrzenia antybiotyk Rulid + zastrzyki z Euphorbium compositum - 1 amp. co 2 -3 dni przez 4 - 6 tyg. (porozmawiać z lekarzem).
napisał/a: Mamasama 2010-12-31 10:19
Dziękuję za odpowiedź. Właśnie taką dawkę zaczęłam podawać sama. Antybiotyku nie użyłam, bo gorączki nie ma. Wczoraj po nocy jeszcze uszko pobolweało, poźniej nic i dzisiaj cisza. Mały się nie skarży. Codziennie na noc wkrapiam mu do uszka kilka kropelek wody utlenionej, tak zaleciła lekarka. Synek jest w świetnej formie, energia go rozpiera. Może stan zapalny cofnie się bez antybiotyku, mam nadzieję. Po nowym roku idziemy na kontrolę.